West Ham jest przekonany, że wzmocni swoje opcje defensywne. Obecnie toczy się wiele rozmów, jednak te najbliższe finalizacji, to między innymi negocjacje z Chelsea na temat pozyskania na stałe lewego obrońcy – Emersona Palmieri. Kwota o jakiej informują media, to 13 milionów funtów.

Emerson spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Lyonie i ma jeszcze 2 lata kontraktu

West Ham pilnie potrzebuje obrońców, ponieważ przechodzi przez kryzys kontuzji już na samym początku sezonu. Młoty mają tylko Aarona Cresswella, jako naturalną opcję na tą pozycję po odejściu Arthura Masuaku do tureckiego Besiktas .

Według wielu raportów z dzisiejszego ranka – w tym Guardian i Sky Sports – West Ham złożył ofertę na 13 milionów funtów, która powinna zostać przyjęta. Emersonowi zostały jeszcze dwa lata na obecnym kontrakcie, ale jest daleko w rankingu lewych obrońców Chelsea i nie trafił do składu meczowego w żadnym z pierwszych dwóch spotkań w tym sezonie.

Moyes chce, aby lewy obrońca rywalizował z Aaronem Cresswellem i jest chętny do zawarcia umowy z Emersonem, który jest wystawiony na sprzedaż – gracz przyciągnął też zainteresowanie Atalanty i Nottingham Forest

Chelsea dała jasno do zrozumienia, że ​​nie chcą, aby Emerson, który dołączył do nich z Romy w 2018 roku, ponownie wyjechał na wypożyczenie. Są zdecydowani na transfer definitywny. Nowi właściciele klubu usuwają niechcianych graczy, po wydaniu dużych pieniędzy na nowe umowy.