Wygląda na to, że w temacie Saida Benrahmy przechodzimy z fazy plotek do fazy konkretów. Wydawało się, że ten transfer przy obecnych możliwościach finansowych Młotów nie ma prawa dojść do skutku. Jednak dzisiejsze doniesienia na Twitterze i w angielskich mediach dają sporo nadziei. Młoty miały by wyłożyć na skrzydłowego 30 mln funtów, sam zawodnik też jest chętny na przenosiny do Wschodniego Londynu.

Zjedź na dół, aby zobaczyć najnowsze informacje dotyczące transferu Benrahmy. News jest aktualizowany na bieżąco.

O transferze Benrahmy do West Hamu słyszymy już od wielu tygodni. Po sprzedaży Grady’ego Diangany do West Bromwich i wypożyczeniu Felipe Andersona do FC Porto, sięgnięcie po Benrahmę wydaje się dużo bardziej uzasadnione.

TalkSport, powołując się na włoskiego dziennikarza Nicolo Schiarę, podał że Benrahma dogadał się już z Młotami i uzgodnił warunki 5-letniego kontraktu. Jedyne co pozostało to porozumienie pomiędzy klubami. Brentford chce za Algierczyka około 30 milionów funtów. 24-latek przybył do swojego obecnego klubu w 2018 roku za kwotę 2,7 mln funtów.

Algierski portal piłkarski DzFoot potwierdza te informacje i dodaje, że w razie porozumienia transfer zostanie dopięty jeszcze dzisiaj.

Kluby w Anglii mają czas do 16 października na przeprowadzanie transferów lokalnych (pomiędzy ligami FA). David Moyes nie był w stanie sfinalizować zbyt wielu transferów w ramach międzynarodowego okienka. Do klubu przybył jedynie Vladimir Coufal ze Slavii Praga. Młoty są obecnie łączone z kilkoma zawodnikami z Championship takimi jak Joshua King i Troy Deeney. Mówi się, że docelowo mamy sprowadzić napastnika, środkowego obrońce, wahadłowego i skrzydłowego.


 

20:30 – David Ornstein, bardzo wiarygodne źródło, donosi że kluby dobiły targu i oferta opiewająca na 30 mln funtów została zaakceptowana. Według dziennikarza, do dogadania są jedynie warunki kontraktu, co powinno być jedynie formalnością. Testy medyczne mają odbyć się w środę, gdy Benrahma wróci ze zgrupowania reprezentacji Algierii.

16:47 – exWHUemployee ostudził nieco nadzieje. Rozmowy na temat Benrahmy się toczą, jednak kluby nie są aż tak bliskie porozumienia jak podają media. Dyskusja trwa a jej przedmiotem są głównie klauzule w umowie.