Albian Ajeti dołączył do drużyny West Hamu ubiegłego lata. Przez ten czas szwajcarski piłkarz pochodzenia albańskiego nie przebił się do pierwszego składu The Hammers. Celtic Glasgow jest zainteresowany wypożyczeniem napastnika, jednak na chwilę obecną transfer stanął w miejscu.

Popularni The Bhoys wierzą w umiejętności byłego atakującego FC Basel i złożyli ofertę wypożyczenia 23-latka z możliwością wykupu po sezonie. Kwota odstępnego nie została oficjalnie ujawniona ale spekuluje się, że Celtic musiałby liczyć się z wydatkiem rzędu 5 milionów funtów.

Kluby wydawały się być dogadane, jednak transfer na ten moment utknął w martwym punkcie. Albian Ajeti poprosił o więcej czasu do namysłu czy przeprowadzka do Szkocji to odpowiedni ruch w jego karierze.

Portal ClaretandHugh.info powołując się na swoje źródło w klubie donosi, że Szwajcar może mieć inne opcje na stole i cały czas zastanawia się co będzie dla niego najlepsze. Wydaje się, że decyzja powinna zapaść w przeciągu 24-48 godzin.

Albian Ajeti rozegrał łącznie w bordowo-błękitnych barwach jedynie 12 meczów. Ani razu nie wpisał się na listę strzelców i nie odnotował żadnej asysty. Portal transfermarkt.de wycenia zawodnika na niecałe 5 milionów euro.