W Premier League trwa przerwa spowodowana meczami międzynarodowymi, ale to nie oznacza, że ​​David Moyes i drużyna West Hamu United wstrzymują ciężką pracę. Zespół wszedł na boiska treningowe na początku tygodnia, świeżo po świetnym rozpoczęciu nowej kampanii, w ramach której zdobył dziesięć punktów w pierwszych czterech meczach.

Dzisiaj rozegrany został towarzyski mecz z Ipswich Town na stadionie Rush Green (bez udziału kibiców). W West Hamie zagrali zawodnicy, którzy na co dzień nie dostają szans na meczowe pojedynki: Fabiański, Kehrer, Ogbonna, Johnson, Cresswell, Coventry, Lingard i Ings.  Resztę składu stanowili zawodnicy do lat 21 i 18. Według doniesień, mecz zakończył się wynikiem 1:1 – Aaron Cresswell strzelił gola z rzutu wolnego. Ipswich miało większą część posiadania piłki i dzięki temu pod koniec meczu wyrównało.

• Pozostali gracze pierwszego składu West Hamu, którzy regularnie występują w Premier League, a nie pełnią obowiązków międzynarodowych, dostali wolne do końca tygodnia.

Jesse Lingard grał przez około 75 minut i dobrze sobie radził, ale skuteczność Anglika najwyraźniej osłabła pod koniec spotkania – jego kondycja nadal wymaga ciężkiej pracy. Ostateczna decyzja w sprawie przyszłości byłego zawodnika Nottingham Forest jeszcze nie została podjęta i nie wiadomo, czy ten mecz będzie miał jakiekolwiek znaczenie w tym temacie. Dzisiaj Lingard nie miał dużego wpływu na boiskowe zmagania.