Trwa przerwa w rozgrywkach spowodowana spotkaniami drużyn narodowych. Wśród wielu powołanych zawodników z Premier League nie zabrakło również przedstawicieli West Hamu United. Jak sobie poradzili? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem czwartkowych zmagań na szczeblu reprezentacyjnym.

Najwięcej emocji kibicom dostarczył Mohammed Kudus. Nowy nabytek Młotów zdobył bramkę pięknej urody uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego. Ostatecznie jego Ghana wygrała 2:1 z Republiką Środkowoafrykańską i umocniła swoją pozycję w grupie B w kwalifikacjach do Pucharu Narodów Afryki.

Reprezentujący Republikę Czeską Tomas Soucek zdobył asystę w zremisowanym 1:1 starciu z Albanią. Na boisku nie zabrałko też Vladimira Coufala. Obaj rozegrali mecz w pełnym wymiarze czasowym. Kadra naszych południowych sąsiadów zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli grupy E w eliminacjach do Mistrzostw Europy.

Said Benrahma wystąpił w meczu Algierii z Tanzanią, zakończonym bezbramkowym remisem. Dynamiczny skrzydłowy zameldował się na murawie w 68. minucie spotkania. Popularne Lisy Pustyni znajdują się na szczycie tabeli grupy F eliminacji do Pucharu Narodów Afryki.

Podstawowy golkiper The Hammers Alphonse Areola obejrzał całe spotkanie reprezentacji Francji z Irlandią z wysokości ławki rezerwowych. Trójkolorowi zwyciężyli 2:0, dzięki czemu zasiadają na pozycji lidera w grupie B eliminacji do Mistrzostw Europy.

Swoje szanse na arenie międzynarodowej dostali także adepci akademii West Hamu. Michael Forbes, Callum Marshall i Patrick Kelly zagrali w reprezentacji Irlandii Północnej U-21 i musieli uznać wyższość swoich równieśników z Luxemburga (0:1).

Krisztian Hegyi zachował czyste konto w meczu Węgier U-21 z Kazachstanem U-21. Młodzi Madziarowie zwyciężyli 2:0.

Josh Briggs pojawił się na boisku w drugiej połowie towarzyskiego spotkania reprezentacji Irlandii Północnej U-19 z równieśnikami z Włoch. Młodzież z półwyspu Apenińskiego zwyciężyła 3:2.