Tomkins nie jest na sprzedaż

West Ham United po raz kolejny podkreślił, że James Tomkins nie odejdzie nigdzie z klubu. W ostatnich tygodniach media spekulowały o ewentualnym transferze wychowanka do Sunderlandu. Młoty wiążą wielką przyszłość z popularnym Tonką i nie sprzedadzą zawodnika. 

W angielskiej prasie można było ostatnio przeczytać, że były sternik West Hamu, Sam Allardyce jest zdesperowany by pozyskać 26-letniego stopera. Ponoć Sunderland jest gotowy wyłożyć aż 10 milionów funtów na ten transfer.

To nonsens. Nic takiego się nie zdarzy. James jest ważnym członkiem zespołu i nigdzie nie odejdzie. Bądźmy szczerzy, nawet jeśli byśmy chcieli go sprzedać to na pewno on nie czuł by się dobrze. On jest chłopakiem z Essex i z pewnością nie chciałby odchodzić do Sunderlandu. Rozumiemy, że dziennikarze muszą publikować takie historie, ale z pewnością nie są one prawdą. Pragniemy poinformować Sunderland, że nie mają żadnych szans na pozyskanie Tomkinsa. – powiedział jeden z przedstawicieli klubu

Od momentu dołączenia do pierwszej drużyny Młotów w 2008 roku, Tonka rozegrał 229 spotkań, w których zdobył 10 goli oraz zaliczył 10 asyst.