Angielskie media sugerowały w ostatnich dniach, że West Ham zdecyduje się na skrócenie wypożyczenia Martina Samuelsena do Peterborough United. Wszystko w związku z kontuzją Manuela Lanziniego, który wróci do gry dopiero za półtora miesiąca. Klub z Upton Park zdecydował jednak, że Norweg zostanie w zespole The Posh do 2 stycznia 2016 roku. 

Slaven Bilić obecnie ma bardzo spory problem z kontuzjami zawodników ofensywnych. Urazy leczą obecnie tacy gracze jak: Payet, Valencia, Sakho, Lanzini i Moses. Z graczy przedniej formacji zdrowi są tylko: Mauro Zarate, Nikica Jelavić, Michail Antonio oraz Andy Carroll.

Uraz Lanziniego to dla nas cios. Nie spodziewaliśmy się takiej wiadomości, ale pokazaliśmy w sobotę, że możemy sobie poradzić. Nie możemy teraz ponieść kolejnych szkód związanych ze zdrowiem zawodników. Martin nie jest gotowy i pozostanie w Peterborough przez miesiąc. – powiedział jeden z przedstawicieli klubu.

Były gracz Manchesteru City po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony. W poniedziałkowym spotkaniu z West Bromwich Albion, Norweg strzelił gola na wagę trzech punktów.