Tomáš Souček miałby podobno odejść z West Hamu, gdyby nowa oferta kontraktowa z klubu nie spełniła jego wymagań finansowych. Tak twierdzi dziennikarz piłkarski Dean Jones, który potwierdził, że powiedziano mu iż 26-latek może z takiego powodu opuścić Młoty.

Souček dołączył do West Hamu ze Slavii Praga pierwotnie wypożyczony w styczniu 2020 roku. Był ostoją i podporą Młotów od tamtego czasu. W tym sezonie jednak strzelił zaledwie trzy gole w 22 ligowych meczach dla zespołu ze wschodniego Londynu. Według The Athletic 26-latek prowadzi obecnie rozmowy z klubem na temat nowej czteroletniej umowy.

Jakiś czas temu informacje o ewentualnym odejściu Tomáša Součka przez brak solidnej podwyżki, zostały zdementowane przez osoby związane z klubem

Jeśli mamy być szczerzy, Souček nie jest w stanie domagać się nowej, ogromnej kwoty w umowie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy nie prezentuje już tak dobrej formy – ​​zmienił też rolę na bardziej defensywnego pomocnika, aby umożliwić Declanowi Rice’owi większe postępy. Nadal musi robić dużo więcej – widać, że pojawił się u niego dotkliwy dla zespołu brak pewności siebie.

David Moyes postąpiłby chyba rozsądnie, gdyby Tomáš Souček powrócił do swojej poprzedniej, bardziej ofensywnej roli. Wtedy może jeszcze raz zobaczylibyśmy to, co najlepsze w Součku. Może wówczas faktycznie miałby mocną kartę przetargową podczas rozmów kontraktowych?