Czeski pomocnik strzelił gola w drugiej połowie wczorajszego spotkania z Tottenhamem na London Stadium, by zapewnić drużynie remis 1:1, po tym jak Thilo Kehrer samobójczym trafieniem dał Spurs prowadzenie.

To jest dla nas ważny punkt – powiedział Tomáš Souček dla West Ham TV. W pierwszej połowie było ciężko, ale kiedy byliśmy na boisku w drugiej połowie, byliśmy innym zespołem. Tak za każdym razem chcemy się pokazywać.

Może nawet zasłużyliśmy na wygraną – mieliśmy dwie lub trzy duże szanse. Jeszcze w 94. minucie mogliśmy wygrać ten mecz. Tottenham to jednak bardzo trudna drużyna, więc musimy przyjąć punkt z radością, ale to także derby, więc chcemy zawsze je wygrywać.

Druga połowa była dla nas bardzo dobra. Bardzo się cieszę, że znów pokazujemy co potrafimy najlepiej. Przegraliśmy pierwsze trzy mecze, ale potem wygraliśmy nasze spotkania Ligi Konferencji Europy, a teraz z dwóch gier Premier League, mamy cztery punkty.

To specjalny  gol … derby powodują, że jest to, totalnie inne uczucie

Tak się cieszę, że strzeliłem bramkę właśnie w derbach. Muszę też powiedzieć o asyście Michaila. Widziałem, że spróbuje mi podać – dzięki niemu mam tego gola.

Souček wspomniał także o nowym nabytku West Hamu, Lucasie Paquecie, który zadebiutował w Młotach z ławki i pokazał swoją jakość w 25-minutowym występie

Lucas Paquetá wszedł, a fani oklaskiwali go od pierwszego kontaktu z piłką. Pokazał swoją jakość. Nie trenował z nami, więc było to dziwne uczucie, ale pokazał nam jeszcze gdy był w Lyonie, jak jest dobry. Mam tylko nadzieję, że dostanie wiele minut na boisku i będzie dla nas świetnym transferem. Życzę mu powodzenia.

Fani naprawdę nam pomogli

Przegrywaliśmy 1:0, a oni nas wspierali. Mieliśmy presję na Tottenham i czasami wyrzucali piłkę z boiska z powodu ciśnienia jakie odczuwali ze strony kibiców. Fani byli wyjątkowi i wiemy, że ich potrzebujemy.

Młoty czeka kolejny londyńskim mecz – w sobotę West Ham pojedzie zmierzyć się z Chelsea na Stamford Bridge

Chcemy kontynuować  dobrą passę – dodał Tomáš Souček. Mamy teraz Chelsea, ale żaden mecz w Premier League nie jest łatwy. Wszystkie są bardzo trudne i w każdym musimy dać z siebie wszystko.

Między meczami jest tak mało przerw. To tylko jeden lub dwa dni, ale właśnie dlatego gramy w tę grę. Uwielbiamy się tym bawić. Teraz chwilkę musimy się zregenerować, bo jest to ważne. Mamy świetny zespół medyczny, który może nam pomóc przygotować się do meczu z Chelsea.