Declan Rice był zachwycony, że zagrał „specjalny”, dwusetny mecz dla West Hamu United. Rice zadebiutował jako Młot w spotkaniu z Burnley w maju 2017 roku.

To mija tak szybko – powiedział Rice. Pamiętam, jak przyszedłem na mecz z Burnley. Nigdy nie sądziłem, że będę w stanie zagrać aż dwieście razy w barwach West Hamu. To prawdziwy zaszczyt, ale idziemy dalej. 

Rice był zadowolony z występu Młotów w środowy wieczór, a zwłaszcza z determinacji, którą wykazali, aby walczyć o punkt

Poza bramką, którą oddaliśmy w kontrataku, uważam że byliśmy lepszym zespołem. Czasami trzymaliśmy piłkę naprawdę dobrze – znacznie poprawiliśmy się od początku sezonu. Wyglądaliśmy na realne zagrożenie dla przeciwnika.

W starciu z topową drużyną, taką jak Spurs, musisz ciągle być na pełnych obrotach. Widzieliśmy, że była zupełnie inna energia. Przegrana 1:0, a następnie powrót i prawie wygranie meczu jest pozytywnym bodźcem.

Po godzinie Lucas Paquetá zadebiutował barwach Młotów – Rice powtórzył potrzebę cierpliwości, jednak był zadowolony z wysiłków nowych  graczy

To nie zadziała od razu – powiedział. Myślę, że teraz zaczynamy widzieć, jak coraz bardziej się ze sobą łączymy i jak poprawia się współpraca pomiędzy poszczególnymi graczami. Wyglądamy jak my, tak jak w zeszłym sezonie. Jestem pewien, że będzie to kolejny pozytywny rok. Musimy po prostu dalej ciężko pracować i robić to, co robimy najlepiej jak umiemy – zakończył Rice.