W meczu z Burnley padł szósty gol Tomáša Součka w tym sezonie. Reprezentant Czech wie, że jego drużyna potrzebuje ich więcej, jeśli chce nadal być w europejskich rozgrywkach.

Widziałem piłkę zbliżającą się do mnie i chciałem po prostu zdobyć bramkę – powiedział Souček. Wiedziałem, że to nie było uderzenie ręką, więc byłem spokojny, że będzie to uznany gol. 

Musimy być gotowi zarówno na Europę, jak i Premier League i musimy konkurować wszędzie, jeśli chcemy odnieść sukces. Byliśmy gotowi na tę grę, ponieważ chcemy zagrać w każdych rozgrywkach w przyszłym roku, a jeśli tego chcemy, to musimy być wysoko w tabeli.

Jesteśmy rozczarowani remisem. Powiedziałem przed meczem, że musimy zdobyć trzy punkty – miało to dla nas ogromne znaczenie, ponieważ naszym celem jest być wyżej w tabeli, ale prawda jest taka, że straciliśmy dwa punkty tego wieczoru.

Jesteśmy zdruzgotani – pierwsza połowa nie była tak dobra, ale zagraliśmy dobrze w drugiej i stworzyliśmy wiele okazji. Próbowaliśmy strzelić, ale Pope wykonał kilka doskonałych obron.

Źle zareagowaliśmy na tą przerwę, która wybiła nas z rytmu gry

Gra została zachwiana przez groźną kontuzję Ashleya Westwooda, która przerwała mecz na siedem minut. To był straszny uraz, więc mam nadzieję, że Ashley Westwood wkrótce wyzdrowieje – dodał Souček. Życzę mu wszystkiego najlepszego. To może się zdarzyć w piłce nożnej, ale miał bardzo dużego pecha i trzymam za niego kciuki.