Tomáš Souček mówi, że West Ham United musi zachować swój dotychczasowy sposób myślenia, przygotowując się do niedzielnego spotkania z Tottenhamem Hotspur na London Stadium.

Czeski pomocnik jest zdeterminowany, aby sprostać wyzwaniu na wszystkich frontach. Souček chce kontynuować smak zwycięstwa – zwłaszcza z miejscowymi rywalami.

Chcę zrobić maksimum w każdych zawodach, a my jesteśmy dopiero na starcie – powiedział Tomáš Souček. Chcemy odnosić sukcesy, szczególnie Liga Europy to dla nas wielka rywalizacja. West Ham nie grał w niej od dawna, więc mamy szansę w tym uczestniczyć i chcemy robić to odnosząc zwycięstwa.

Mam nadzieję, że zajdziemy tak daleko, jak to możliwe

Dla nas to był świetny start w Europie – trzy zwycięstwa w trzech meczach, ale pamiętam, jak ciężka była Liga Europy mojej byłej drużyny, więc dla nas to wielka rzecz – być pierwszym w grupie z dziewięcioma punktami.

To nie jest łatwe, ponieważ mieliśmy trzech bardzo trudnych przeciwników – jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy na takiej pozycji, ale wciąż mamy drugą część rozgrywek przed sobą. 

Czwartkowy występ Součka przeciwko Genkowi był szczególnie imponujący, biorąc pod uwagę, że zaledwie cztery dni wcześniej założono mu szwy na twarzy, po urazach których doznał w wygranym meczu z Evertonem. Jego determinacja, by nie stracić ani chwili na boisku, była oczywista dla wszystkich.

Cztery dni temu miałem poważną kontuzję, ale lekarz i chłopaki wykonali świetną robotę – nadal chciałem zagrać te ostatnie 15 minut przeciwko Evertonowi, ale musieliśmy dokonać zmiany, ponieważ zakładanie szwów mogło zająć nawet siedem minut – wyjaśnił. Zrobiłem wszystko, aby odzyskać siły i upewnić się, że będę mógł grać w czwartek. Cieszę się, że wszystko poszło dobrze i mogłem być z drużyną.

Souček zakończył swoją wypowiedź pochwałą dla Jarroda Bowena, którego drugi gol w sezonie przypieczętował zwycięstwo nad zdobywcami Pucharu Belgii

Jarrod jest dla nas ważnym graczem. Dużo gra i robi niesamowite rzeczy. Cieszę się, że strzelił gola w czwartek, ponieważ jest to ważne dla jego pewności siebie. Potrzebujemy takich zawodników, dobrych w walce jeden na jednego, którzy potrafią tworzyć szanse – są bardzo ważni dla naszego zespołu.