W piątek media obiegły informacje, że West Ham United złożył ofertę za Jakuba Kiwiora wynoszącą 12 milionów euro. Odpowiedź reprezentanta Polski nie jest zadowalająca dla Londyńczyków. 

Według francuskiego portalu Foot Mercato, Jakub Kiwior odrzucił ofertę West Młotów. Gracz rzekomo uznał, że ten sezon chce spędzić w Spezii i odejść z niej dopiero za rok, kiedy mogą zainteresować się nim także inne kluby.

Jakub Kiwior przebojem wdarł się do składu Spezii Calcio i zaliczył bardzo dobry debiutancki sezon w rozgrywkach Serie A. Jego poprawne występy zaowocowały zainteresowaniem ze strony wielu silniejszych ekip, zarówno we Włoszech, jak i innych europejskich krajach.

Polak za rok będzie liczył na oferty Milanu, Bayeru Leverkusen czy Napoli, które już teraz wykazały wstępne zainteresowanie graczem.

Kiwior decyduje się zostać w Spezii, ponieważ tam ma pewność gry?

Woli taką opcję, niż zmieniać klub (mimo że na zdecydowanie bardziej atrakcyjny) i nie być pewnym pod kątem czysto sportowym.

Wszystko prawdopodobnie za sprawą zbliżających się Mistrzostw Świata w Katarze, na które 22-latek planuje pojechać. Aby tak się stało, przez najbliższe pół roku musi regularnie grać w klubie, a taką gwarancję ma właśnie w Spezii.

W minionej kampanii Kiwior zanotował 22 spotkania na poziomie Serie A, z czego tylko jedno z nich rozpoczął na ławce rezerwowych.