Dyrektor techniczny West Hamu, Tim Steidten jest w trakcie planowania kolejnego okienka tranferowego, co według mediów może być złą wiadomością dla Manchesteru City.

Niezależnie od tego, czy latem David Moyes zostanie na stanowisku menadżera West Hamu, to Tim Steidten będzie osobą decydującą w kwestii dokonywania transferów. Wygląda jednak na to, że nie będzie to dobra wiadomość dla niebiesko-białych i Kalvina Phillipsa.

W styczniu Moyes naciskał na sprowadzenie Phillipsa z Manchesteru City do West Hamu. Stało się tak, mimo że większość kibiców uważała, że Młoty nie potrzebują kolejnego środkowego pomocnika. Według doniesień, szkocki szkoleniowiec zrobił to wbrew życzeniom niektórych członków zarządu klubu.

Po 18 miesiącach spędzonych w Manchesterze, 28 letni angielski piłkarz przeżył katastrofalny początek swojego pobytu na wypożyczeniu w londyńskim zespole. Zaliczył on tylko jeden dobry występ, wchodząc z ławki w ostatnim spotkaniu z Evertonem.

Kiedy Phillips dołączał do West Hamu, nie było opcji wykupu. Jednak według nowych informacji może zostać zawarta transakcja, w której Młoty wykupią go z Man City za 30–40 milionów funtów. Jednakże teraz strona blisko powiązana z Davidem Sullivanem opublikowała doniesienie, które może zmienić wszystko.

Zainteresowanie Steidtena belgijskim 21 letnim pomocnikiem, złą wiadomością dla Phillipsa i Man City

Mandela Keita, według mediów ma być tym, który może przeszkodzić w transakcji pomiędzy Młotami a Manchesterem. Keita ma już na swoim koncie występ w szeregach seniorskiej reprezentacji Belgi.

Mandela prawdopodobnie będzie kosztował West Ham około 15-20 milionów funtów – dwukrotnie więcej niż Antwerpia (obecny klub Belga) jest winna OH Leuven w ramach zobowiązania do jego zakupu.

To jest właśnie ta zła wiadomość dla nadziei Man City na odsprzedanie Phillipsa do West Hamu za przyzwoitą opłatą. Pojawiły się pogłoski, że mistrzowie dla obniżenia kosztów pozyskania Lucasa Paquety, chcieli spróbować włączyć w to Phillipsa. Tak więc nie tylko będą musieli szukać gdzie indziej, aby pozbyć się Phillipsa, ale Man City będzie również musiał zapłacić Młotom pełną cenę wywoławczą, jeśli zechcą Paquety.