Media na Półwyspie Apenińskim informują, że Konstantinos Mavropanos trafił na listę życzeń SSC Napoli. Obecny mistrz Włoch od pewnego czasu jest w kryzysie i niewykluczone, że latem dojdzie do gruntownej przebudowy w jego szatni.

Mavropanos trafił na London Stadium pod koniec sierpnia 2023 roku – Grek został wykupiony z niemieckiego VfB Stuttgart za około 18 milionów funtów. Jego początki w zespole West Hamu nie były łatwe, bowiem David Moyes zdecydowanie preferował duet Zouma-Aguerd. Zmiana w jego nastawieniu nastąpiła stosunkowo niedawno – co ciekawe, wejście Dinosa do jedenastki znalazło także swoje pozytywne odzwierciedlenie w ostatnich wynikach.

Dobra forma 26-latka wzbudziła zainteresowanie kilku europejskich klubów, z SSC Napoli na czele. Zeszłoroczny mistrz Włoch zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Serie A, a do prowadzącego Interu traci aż 26 punktów.

Oczekuje się, że latem skład Partenopei czekają spore zmiany. Z Neapolem pożegna się Piotr Zieliński, a wraz z nim odejść mogą m.in. Victor Osimhen oraz kilku innych czołowych graczy.

W świetle posezonowej rewolucji dziennikarze Corriere dello Sport donoszą, że jednym z kandydatów do zasilenia składu Napoli stał się Dinos Mavropanos. Obrońca West Hamu był już na celowniku Włochów podczas zeszłorocznego letniego okienka, aczkolwiek wówczas oferta Młotów okazała się być dla niego bardziej korzystna. Klub de Laurentiisa postawił wtem na brazylijskiego stopera Natana, który jednak nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Mało prawdopodobnym jest, że West Ham pozwoli odejść Grekowi po zaledwie dwunastu miesiącach. Dużo bardziej bliski transferu jest Nayef Aguerd, który w obecnym sezonie boryka się z boiskowymi problemami i nie ukrywa, że nie miałby nic przeciwko ewentualnej przeprowadzce.