Źródła Football Insider podają, że dyrektor techniczny West Hamu – Tim Steidten jest głównym kandydatem na nowego dyrektora sportowego Liverpoolu.

Giganci z Merseyside rozpoczęli poszukiwania szefa rekrutacji, który miałby zastąpić Jorga Schmadtke, który odchodzi z klubu pod koniec okna transferowego, czyli jeszcze w tym miesiącu.

ExWHU potwierdził, że taka informacja  dzisiaj rzeczywiście się pojawiła – może mieć to związek z trudnościami w pozyskaniu Ibrahima Osmana, który był dla Niemca priorytetowym celem

Steidten dołączył do West Hamu zeszłego lata i wywarł wpływ na imponujący okres pracy, który obejmował transfery Mohammeda Kudusa, Edsona Alvareza i Jamesa Warda-Prowse’a. 44-letni Niemiec cieszy się dużym uznaniem w kręgach rekrutacyjnych po imponującej pracy w Bayerze Leverkusen, w którym pomógł klubowi pozyskać takich zawodników jak: Florian Wirtz, Edmond Tapsoba i Jeremie Frimpong.

Jednak nie zawsze był jednomyślny w sprawie transferów z menadżerem Davidem Moyesem i pojawiały się plotki, na temat nieporozumień w sprawie celów i umów. Wiadomo też, że zaplanowane są rozmowy w sprawie nowego kontraktu z Moyesem, którego kontrakt wygasa z końcem sezonu, w celu przedłużenia jego obecnej umowy w klubie.

Liverpool planuje także z wyprzedzeniem zastąpić długoletniego menedżera Jurgena Kloppa, który ogłosił, że po dziewięciu latach pracy, opuści klub pod koniec sezonu. Źródła poinformowały, że planują zwrócić się do Bayeru Leverkusen i byłego bohatera Liverpoolu – Xabiego Alonso, który jest obecnie dla nich „numer jeden”, jako kandydat na następcę Kloppa. Fakt, że planują złożyć ofertę menadżerowi Leverkusen, może oznaczać, że plotka o Steidtenie, który także pracował w tym zespole, może się wkrótce potwierdzić.