West Ham naciska  na pozyskanie Thilo Kehrera, jednak według Ignazio Genuardiego, gracz może poczekać, aż zostanie wolnym agentem latem przyszłego roku, aby zrobić kolejny krok w swojej  karierze. 

Reprezentant Niemiec jest obiektem zainteresowania Młotów, którzy gorączkowo szukają nowego środkowego obrońcy, szczególnie teraz, gdy Issa Diop ma opuścić klub i dołączyć do londyńskiego rywala – Fulham.

Genuardi donosi, że Kehrer może teraz poczekać i pozostać z mistrzami Francji na sezon 2022/23, a następnie przenieść się dopiero latem przyszłego roku do innego klubu. Gracz może liczyć wówczas na zainteresowanie większych zespołów z całej Europy z powodu braku wymaganej opłaty transferowej.

Wahania co do decyzji Kehrera, nie pomagają teraz Młotom

Ben Johnson miał trudne zadanie, by w niedzielę spróbować pokonać Erlinga Haalanda, gdy Manchester City wygrał 2:0 na London Stadium – nie było po prostu innych opcji w obronie.

Nie może on jednak dalej grać jako środkowy obrońca, jeśli West Ham chce mieć szansę na zapewnienie sobie miejsca w Europie, a to będzie wymagało szybkiego pozyskania nowego piłkarza.

Nayef Aguerd miał być odpowiedzią na problem, ale jest kontuzjowany. Craig Dawson również opuścił spotkanie z City, jednak on powinien lada chwila być gotowy do gry.

Ten sam problem pojawił się w zeszłym sezonie i tym razem jest to kolejny raz, gdy West Ham musi sobie radzić w takiej sytuacji. Miejmy nadzieję, że to kłopot, który zostanie rozwiązany jak najszybciej.