Obrońca West Hamu United, Thilo Kehrer wzbudza wątpliwości co do startu w ostatnim meczu fazy grupowej Niemiec z Kostaryką. 26-latek rozegrał do tej pory jeden z dwóch meczów reprezentacji w Katarze, jako prawy obrońca, ale został zmieniony w 69. minucie spotkania z Hiszpanią.

Thilo Kehrer trenuje indywidualnie

Obawy o kontuzję zawodnika West Hamu wzrosły, gdy zauważono iż dołączył do gwiazdy Bayernu Monachium Leona Goretzki i bocznego obrońcy Davida Rauma podczas treningu – zawodnicy ci trenowali z dala od reszty niemieckiej drużyny we wtorek (29 listopada).

Informacja została podana za pośrednictwem oficjalnego konta niemieckiego federacji na Twitterze.

 

To, czy zagra dla Niemiec, czy nie, nie jest zbyt niepokojące dla West Hamu i Davida Moyesa, ale jeśli ta kontuzja to coś poważniejszego, może to mieć poważny wpływ na sezon Młotów

Kehrer był jak dotąd jednym z wyróżniających się graczy w bordowo-niebieskich barwach w tym sezonie i jednym z nielicznych letnich rekrutów, którzy prawidłowo weszli w sezon razem z Gianlucą Scamacca i Lucasem Paquetą.

Jego umiejętność gry zarówno na prawej obronie, jak i na środku, czyni go niezwykle użytecznym zawodnikiem dla Moyesa i otwiera wiele możliwości zmian systemowych i personalnych.

Żaden inny zawodnik nie oferuje tego w obronie West Hamu, więc Moyes nie może sobie pozwolić na utratę reprezentanta Niemiec z powodu kontuzji. 

Hasni Flick nie będzie jednak przejmował się tym, co myśli lub chce Moyes i Kehrer może zostać wprowadzony z powrotem do gry, niezależnie od tego, czy jest do tego w 100%  zdolny.