Niepokojące doniesienia pojawiły się z Włoch na temat napastnika – Gianluci Scamacci, zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu jego kariery w West Hamie. Według reportera Ciro Venerato, Napoli „monitoruje” zawodnika, mimo że Włoch dopiero zaczyna swoją przygodę w Anglii i stara się dostosować do życia w Premier League.

Dziennikarz Rai Sport zasugerował, że 23-latek może być na radarze Azzurri, jeśli oferta za Victora Osimhena wyniesie ponad 86 milionów funtów. Osimhen wzbudził też zainteresowanie Manchesteru United, ale uważa się, że Czerwone Diabły nie są gotowe wydawać takich pieniędzy na nigeryjskiego napastnika.

Napoli ma listę potencjalnych celów transferowych, wśród których znajdują się Scamacca i monitorowany przez West Ham, Armando Broja

To był ciężki początek we wschodnim Londynie dla Scamacci, który walczył o osiągnięcie wyżyn, jakich oczekiwano od niego po przeprowadzce z Sassuolo. Były momenty świetności, ale były też okresy, w których był niewidoczny w meczach i naprawdę brakowało mu konsekwencji.

Taktyka Moyesa nie pomogła 23-latkowi, a wielu fanów i ekspertów wzywało Włocha do gry obok Michaila Antonio z przodu. Scamacca podpisał długoterminowy kontrakt na stadionie w Londynie, więc jest mało prawdopodobne, że w najbliższym czasie gdziekolwiek odejdzie, a fani muszą uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o jego występy.

West Ham strzelił zaledwie 12 goli w Premier League w tym sezonie – łącznie drugi najgorszy wynik w całej lidze

Niedawna dogłębna analiza przeprowadzona przez The Athletic wykazała, że ​​zawodnicy West Hamu po prostu nie podają piłki do Scamacci w wystarczającym stopniu.

Analiza była opublikowana przed fatalną serią trzech porażek u siebie w ciągu sześciu dni, co pozostawiło Młoty jeden punkt od strefy spadkowej i usunęło z Carabao Cup.

Scamacca jest doskonałym przykładem zawodnika, który jest potencjalnie marnowany w systemie obronnym Moyesa. Gdyby West Ham grał z większą swobodą i chciał bardziej dominować w meczach, moglibyśmy zobaczyć, jak napastnik rozwija się w koszulce Claret and Blue.

Zmagania Scamacci sprawiają, że niektórzy fani obawiają się powtórki scenariusza Hallera w West Hamie. Napastnik został sprzedany ze stratą zaledwie 18 miesięcy po tym, jak został rekordzistą klubu pozyskanym za 45 milionów funtów, a następnie pobił wszelkie rekordy w Ajaksie.