West Ham United niebawem rozpocznie rozmowy z Hull City, w sprawie transferu Keane’a Lewisa-Pottera – informuje The Athletic.

Skrzydłowy Tygrysów jest na radarze Davida Moyesa już od wielu miesięcy. Szkot często z wysokości trybun obserwował występy 21-latka i chce go zakontraktować w letnim okienku transferowym. Hull wycenia swoją gwiazdę na 18 milionów funtów. Informacje The Athletic, potwierdzał niedawno w swoim podcaście ExWHUemployee. Rok temu klub z Championship odrzucił ofertę Brentfordu za tego gracza, w wysokości 8 milionów funtów.

West Ham wierzy, że Keane Lewis-Potter ma bardzo duży potencjał i może pójść w ślady Jarroda Bowena, który po odejściu z Hull City, robi furorę na London Stadium. Młody gracz Tygrysów jest często porównywany do swojego starszego kolegi, z którym występował w pierwszej części sezonu 2019/20. David Moyes jest przekonany, że KLP może rozwinąć się we wschodnim Londynie podobnie jak Bowen.

W obecnych rozgrywkach Championship, reprezentant Anglii do lat 21, zagrał we wszystkich 44 meczach w pełnym wymiarze czasowym. Zdobył 11 bramek i zaliczył cztery asysty. Ponadto dołożył jedno trafienie w Pucharze Ligi, przeciwko Wigan Athletic.