Wszystko wskazuje na to, że już za kilka tygodni Craig Dawson podpisze nowy kontrakt z West Ham United i zostanie wykupiony z Watfordu. Aby to się stało, obrońca musi rozegrać jeszcze trzy spotkania od pierwszej minuty w Premier League. 

Jak ujawnia The Athletic, papiery są już podpisanie pomiędzy klubami, a umowa wejdzie w życie gdy Dawson wystąpi w podstawowym składzie Młotów po raz piętnasty – taka klauzula została zapisana przy wypożyczeniu zawodnika latem. Dotychczas Anglik rozegrał 12 meczów w wyjściowym składzie.

West Ham przed sezonem wpłacił na konto Szerszeni milion funtów za roczne wypożyczenie obrońcy. Jego wykupienie ma kosztować klub z Londynu zaledwie dwa miliony funtów, choć ta kwota może troszkę ulec zmianie, jeśli Młoty awansują do europejskich pucharów. Dawson po rozegraniu 15 meczów, podpisze z londyńczykami dwuletni kontrakt, ważny do 30 czerwca 2023 roku.

Co ciekawe West Ham trzy lata temu próbował pozyskać Craiga Dawsona z West Bromwich Albion. Jednak wówczas The Baggies odrzucili ofertę w wysokości 12 milionów funtów.

Obrońca Młotów był bardzo niedoceniany gry trafiał do klubu ze wschodniego Londynu, ale wszystkim krytykom zamknął usta. Od kiedy wskoczył do wyjściowej jedenastki, West Ham wygrał 8 spotkań w lidze, dwa zremisował i tylko dwa przegrał. W tym czasie zespół zachował sześć czystych kont. Dla przykładu bez Dawsona w składzie ten bilans wygląda dużo gorzej (4-4-3 oraz dwa czyste konta). Do świetnej i twardej grze w defensywie, zawodnik daje dużo zespołowi w ofensywie. W tym sezonie zdobył już cztery bramki, z czego trzy w Premier League.

Być może bardzo dobra dyspozycja 30-latka w tym sezonie, zapewni mu miejsce w reprezentacji Anglii. Gareth Southgate nie dał jeszcze jasnych sygnałów, czy Anglik ma szansę na powołanie, ale według opinii publicznej – selekcjoner powinien rozważyć taką opcję. Synowie Albionu zagrają niebawem spotkania eliminacyjne z San Marino, Albanią oraz Polską. Po sezonie reprezentacja Anglii weźmie udział w Mistrzostwach Europy i być może przed Dawsonem otworzy się szansa, aby wyjechać na ten turniej z drużyna narodową.