Łukasz Fabiański poszedł w ślady kapitana klubu Marka Noble’a, który we wtorek podpisał nowy roczny kontrakt. Polak także złożył podpis na nowej umowie z West Hamem – obowiązuje ona do czerwca 2022 roku.

Fabiański rozegrał 90 meczów w West Ham, zachowując 22 czyste konta i zdobył nagrodę Młota Roku pod koniec swojego pierwszego sezonu w klubie.

Naprawdę cieszę się z nowej umowy – powiedział Fabiański. Jestem po prostu szczęśliwy. Jednocześnie chciałbym powiedzieć, że jestem bardzo wdzięczny za wiarę, jaką obdarzył mnie klub. Chcę po prostu nadal dobrze grać dla zespołu, dla klubu i dla kibiców. Chcę dalej ciężko pracować i osiągać dobre wyniki.

Dla Fabiańskiego i klubu przedłużenie pobytu to kolejne potwierdzenie, jak znakomita była decyzja obu stron o połączeniu sił trzy lata temu

Naprawdę mi się tu podoba. Myślę, że to był dla mnie dobry ruch. Odkąd tu przyjechałem, czułem się bardzo ustabilizowany. Zmiana była dla mnie bardzo łatwa i bardzo lubię grać w tym klubie. Cieszę się, że mogę zostać trochę dłużej i nadal dawać z siebie wszystko na boisku i poza nim.

Mój syn teraz nazywa to miejsce „domem” i jest domem dla niego – wyjaśnił Fabiański. Uwielbia West Ham United i teraz bardzo interesuje się piłką nożną. Myślę, że jest tak samo szczęśliwy jak ja z podpisania tej umowy.