Thames Ironworks FC – wszystko, co musicie wiedzieć.

W związku z przypadającymi dziś 122. urodzinami West Hamu United przedstawiamy historię Thames Ironworks FC, protoplasty zespołu Młotów. Zapraszamy do lektury!

– The Thames Ironworks and Shipbuilding Company Limited operowała przy Bow Creek na rzece Tamizie pomiędzy 1837 a 1912 rokiem.

– Thames Ironworks wyprodukowało pierwszy, w pełni żelazny okręt wojenny HMS Warrior w roku 1860.

– Brygadzista Dave Taylor poprosił dyrektora wykonawczego Arnolda Hillsa o założenie zakładowej drużyny piłkarskiej, co doprowadziło do założenia Thames Ironworks FC 29 czerwca 1895 roku.

– Arnold Hills sam był świetnym atletą, Mistrzem Anglii i zagrał dla University FC (Oxford University’s football club) w finale FA Cup w 1877 roku.

– Pierwszy mecz w historii Thames Ironworks FC rozegrany był z Chatham w ramach piątej rundy kwalifikacyjnej do FA Cup 12 października 1895 roku. Wówczas przegrali 0:5!

– Pierwszy kapitan zespołu, Szkot Robert Stevenson grał dla Lanark and Woolwich Arsenal zanim przeszedł do Thames Ironworks FC w 1895 roku, gdyż pracował jako budowniczy statków.

– Thames Ironworks FC grali w trzech różnych dywizjach przez pięć sezonów istnienia drużyny – the London League, Southern League Division Two oraz w 1899/00 w Southern League Division One.

– Thames Ironworks FC wygrali trzy trofea podczas istnienia zespołu – West Ham Charity Cup w 1896 roku, tytuł Mistrza Ligi Londyńskiej w 1898 roku oraz Southern League Division Two w 1899 roku.

– Praktykant odpowiedzialny za nitowanie Charlie Dove rozegrał najwięcej meczy tha Thames Ironworks FC (92), podczas gdy urodzony w Lincolnshire napastnik George Gresham zdobył najwięcej bramek (30).

– Klub grał na trzech obiektach: Hermit Road w Canning Town (1895-97), Browning Road w East Ham (1897) i specjalnie zbudowane Memorial Grounds w West Hamie (1897-1900).

– Klub, który cechowało myślenie do przodu, zagrał eksperymentalny mecz przy oświetleniu, zbudowanym w Thames Ironworks!

– W roku 1898 klub stał się profesjonalny, kiedy to awansował do Southern League Division One i podpisał kilku opłacanych graczy z angielskich i szkockich klubów.

– Thames Ironworks FC grali swój ostatni mecz w barażu o utrzymanie w Southern League Division One 30 kwietnia 1900 roku z Fulham na White Hart Lane. Wygrali 5:1!

– Thames Ironworks FC zostało zawieszone w czerwcu 1900 roku i zastąpione nową drużyną West Ham United Football Club Company Limited, która została zarejestrowana i delegowana do Southern League 5 lipca. Reszta jest już historią…

West Ham Poland

FREE
VIEW