Chłopcy Terry’ego Westley’a nie zwalniają tempa! Po niedawnym zwycięstwie nad Tottenhamem, adepci akademii West Hamu dołożyli kolejne zwycięstwo w pierwszej dywizji Premier League 2 do kolekcji. Tym razem pokonali wysoko zespół Swansea City U-23 aż 5:2!

Do zespołu U-23 został wydelegowany także Sam Byram, by zachował rytm meczowy, gdyż w pierwszym zespole Slaven Bilić stawia na Pablo Zabaletę. Wyjściowy skład Młotów prezentował się następująco:

Mecz z animuszem rozpoczęli gospodarze. W 1. minucie meczu Nathan Holland zszedł ze skrzydła do środka boiska i mocnym strzałem otworzył wynik meczu! Gol obiecującego pomocnika dodał młodym The Hammers sporą dawkę motywacji. Przez kolejne dziesięć minut zawodnicy Łabędzi mieli problem z opuszczeniem własnej połowy. Bardzo aktywny w barwach gospodarzy był Holland.

Dopiero w 11. minucie pierwszą groźną akcją popisali się młodzieżowcy Swansea. Świetną wrzutkę w pole karne zmarnował Baker-Richardson, uderzył on nieczysto. Nathan Trott nie miał problemów ze skuteczną obroną. Trzy minuty później napór zawodników w białych strojach opłacił się. Ponownie strzał na bramkę oddał Baker-Richardson i znów górą był Trott, jednak przy dobitce Byersa był już bezradny. Walijczycy doprowadzają do stanu 1:1.

W 17 minucie w polu karnym pada Diangana. Podopieczni Westley’a domagają się rzutu karnego, jednak arbiter w tej sytuacji postanowił nie używać gwizdka. Sytuacja była dość kontrowersyjna.

Bardzo dobrze w linii obrony współpracowali ze sobą Byram i Pike. Wspólnie blokowali dostęp do bramki strzeżonej przez Trotta.

Od 31 minuty Młoty nie schodziły z połowy Swansea. Młodzi adepci szkółki West Hamu cały czas kontrolowali przebieg spotkania i mocno naciskali na swoich rywali. W 34. minucie Diangana dopiął swego i pokonał golkipera gości. Młoty znów na prowadzeniu!

Dosłownie dwie minuty później piłka znów zatrzepotała w siatce Łabędzi. Pike świetnie dograł do Byrama, ten wrzucił piłkę miękko w pole karne, gdzie już czekał na nią Holland. Pomocnik strzelił bramkę, ale sędzia odgwizdał spalonego. Bardzo ładna akcja naszych wychowanków.

Co się odwlecze, to nie uciecze! Nie jest niespodzianką, że znów Holland był motorem napędowym akcji bramkowej. Pomocnik wypuścił Toniego Martineza z piłką, ten „poklepał” z Kempem i oddał mocny strzał tuż pod poprzeczkę. Do przerwy 3:1!

Terry Westley postanowił nie zmieniać nikogo w przerwie meczu.

Druga połowa rozpoczyna się równie kapitalnie, co pierwsza! Bramkarz gości Gregor Zabret postanowił rozegrać piłkę i wyszedł z bramki. Popełnił jednak fatalny błąd i podał źle. Do piłki dopadł Dan Kemp i kapitalnym strzałem z niemal 30 metrów zdobył 4. gola dla The Hammers!

Zespół Swansea U-23 ruszył do odrabiania strat. Goście próbowali zagrozić brance Młotów, jednak albo dobrze interweniował Trott, albo napastnicy w białych koszulkach nie mogli trafić w światło bramki.

Było widać, że gospodarze wciąż chcą zdobywać kolejne gole. Aktywni byli Kemp, Martinez, Diangana czy Holland.

W 77. minucie meczu padła bramka numer 5. dla gospodarzy. Toni Martinez wywarł dużą presję na obrońcach gości i wyłuskał futbolówkę. Hiszpan potężnym strzałem podwyższa prowadzenie swojego zespołu! Jak się później okazało, bramkę zakwalifikowano jako samobójczą, gdyż piłka tuż przed wpadnięciem do siatki zmieniła tor swojego lotu. Szkoda!

Goście zdołali jeszcze minimalnie zmniejszyć wysokość porażki. W 80. minucie aktywny Baker-Richardson wyszedł sam na sam z Nathanem Trottem i ustalił wynik meczu na 5:2.

Trzeba przyznać, że Terry Westley odwala kawał dobrej roboty. Jego podopieczni notują kolejne spektakularne zwycięstwo w Premier League 2.

West Ham United U23: Trott; Byram, Pike, Pask, Neufville; Makasi, Quina, Kemp (Sylvestre 65′), Diangana (Hector-Ingram 72′), Holland; Martinez (Scully 84′).

Ławka: Akinola, Matrevics.

Swansea City U23: Zabret; Lewis, Bainbridge, Rodon, Harries; Garrick (Maric 46′), Evans, King, Gorre (Cullen 70′), Byers (Evans 82′); Baker-Richardson.

Ławka: Davies, Thomas.