John Terry określił Declana Rice’a jako „najlepszego na świecie” po kolejnym wspaniałym występie w samym sercu pomocy West Hamu. Rice miał wspaniały start dla Młotów i odegrał kluczową rolę, gdy jego drużyna wygrała 3:2 z Liverpoolem na London Stadium.

Samobójcza bramka Alissona, gole Pablo Fornalsa i Kurta Zoumy zapewniły podopiecznym Davida Moyesa zwycięstwo, które sprawiło, że awansowali na 3 miejsce w tabeli Premier League.

Przedmeczowe spekulacje skupiały się przede wszystkim na Declanie Rice i na tym, jak gwiazda reprezentacji Anglii zmierzy się z takimi zawodnikami jak Fabinho, Henderson i Thiago.

Reprezentant Anglii wzmocnił swoją pozycję, jako jeden z najlepszych w Premier League kolejnym imponującym pokazem

The Blues oddali  Rice’a, gdy miał zaledwie 14 lat, powołując się na brak fizyczności i przybycie innych graczy na jego pozycję.

Osiem lat później 22-latek prawdopodobnie wszedłby do pomocy Chelsea bez żadnego kłopotu. Legenda klubu – John Terry twierdzi, że jest obecnie „najlepszy na swojej pozycji w światowej piłce nożnej”.

Jack Wilshere jest również pełen pochwał dla swojego byłego kolegi

Spójrzcie na statystyki, on ma wszystko – powiedziała była gwiazda West Hamu i reprezentacji Anglii. W tym co robi fizycznie, ale też liczby, które osiąga są imponujące.

Dużą częścią jego gry, która uległa poprawie, jest gra techniczna: podnosi piłkę, przejeżdża przez środek pola i jest prawdziwym charakterem – jest liderem i widać to na boisku w jego grze – kontynuował Wilshere.

Kiedy tam trenowałem, moim jedynym zaskoczeniem względem Declana było to, że nie strzela wystarczająco dużo bramek – on to wie i pracuje nad tym. Może finiszować lewą, prawą nogą – jest dla mnie najlepszym zawodnikiem, jeśli chodzi o wykończenia akcji w klubie i stara się nadal to poprawić. Ciężko nad tym pracuje i myślę, że to również wiąże się z jego pewnością siebie. Declan zaczyna na tym poziomie także osiągać sukcesy.