Pomocnik West Hamu United, Tomáš Souček jest zmuszony opuścić piątkowy mecz z Luton Town, ponieważ dochodzi do siebie po urazie głowy, którego doznał podczas zwycięskiego meczu z Brighton & Hove Albion w ubiegły weekend. Zawodnik ucierpiał w zderzeniu z bramkarzem – Bartem Verbruggenem.

U reprezentanta Czech stwierdzono wstrząśnienie mózgu i będzie on musiał pauzować podczas czwartej kolejki ligowej. Moyes będzie miał zatem do selekcji pomocników takich jak James Ward-Prowse, Edson Álvarez, Lucas Paquetá i Pablo Fornals.

Tomáš nie jest dostępny na jutrzejsze spotkanie – wyjaśnił menadżer. Przyjmujemy ustalone protokoły Premier League dotyczące zawodnika, który doznał wstrząśnienia mózgu.

Ward-Prowse ma za sobą udany start we wschodnim Londynie. Były zawodnik Southampton w swoim debiucie asystował dwóm golom, gdy Irons pokonali Chelsea 3:1, a następnie otworzył wynik w zwycięskim meczu nad Brighton. Moyes nie miał wątpliwości, że 28-latek szybko zaaklimatyzuje się w swoim nowym klubie, po tym jak przed letnią przeprowadzką rozegrał dla Świętych 343 występy w Premier League.

James rozegrał dwa naprawdę dobre mecze dla nas – mamy nadzieję, że tak będzie dalej i zobaczymy więcej takich samych sytuacji – dodał Moyes. Jednym z powodów, dla których sprowadziliśmy tutaj Warda-Prowse’a, jest jego doświadczenie w Premier League. Był kapitanem Southampton przez długi czas i był dla nich lojalnym graczem. Bardzo dobrze się u nas zadomowił i podchodzi do swoich spraw dokładnie tak, jak można od niego oczekiwać.

Stworzył sytuacje bramkowe i strzelił gola, a my jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego, jak sobie radzi.