David Moyes wziął udział w dzisiejszej konferencji prasowej przed starciem z Manchesterem City. Menedżer Młotów poinformował, że Gianluca Scamacca nie będzie mógł wystąpić w niedzielnym spotkaniu. To samo tyczy się Angelo Ogbonny.

– Tak naprawdę to Gianluca Scamacca dopiero co do nas dołączył, więc prawdopodobnie jest trochę w tyle. Nie spodziewam się, że będzie zaangażowany w najbliższe spotkanie. Nie miał szans na grę. Nie rozegrał żadnych minut w pre-seasonowych sparingach, więc prawdopodobnie będzie mu ciężko od razu wejść na wysokie obroty. Jego intensywność treningu jest trochę w tyle, w porównaniu do innych graczy. Trenował, ale nie tak konsekwentnie i regularnie – powiedział Moyes.

– Mamy go w zespole i podoba mi się co widzę na treningach. Staramy się jak najlepiej przygotować go do rywalizacji meczowej. Gianluca to ktoś, kogo obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Widzę, że jego gra jest bardzo imponująca. Ma 23 lata i jest młodym graczem jak na kogoś, kto może wejść od razu do gry w Premier League. Będzie musiał dostać trochę czasu. Nie będziemy go naciskać zbyt szybko, ponieważ chcemy go dobrze wprowadzić do zespołu. Kiedy poczujemy, że będzie gotowy to będzie mógł pokazać swoje najlepsze cechy. Podwyższył jakość w drużynie i da nam inny wymiar w ataku, wspierając Michaila Antonio, podczas gry będzie mogli czasem grać tez nimi dwoma na raz.  – dodał Szkot.

Rodak Scamacci, Angelo Ogbonna również nie jest jeszcze w pełni sił. 34-latek wraca do sprawności, występując w drużynie do lat U-21. W piątek też zagra w meczu inaugrującym sezon Premier League 2 z Fulham.

Angelo gra dziś z Fulham w zespole U-21. Grał 90 minut w poprzednim tygodniu w tej drużynie, więc radzi sobie całkiem dobrze. Najwyraźniej nie jest jeszcze gotowy, aby być branym pod uwagę w pierwszym zespole. Dobrze mu idzie i za 3-4 tygodnie powinien być gotowy.