Po sobotniej porażce z Newcastle United, drużyna West Hamu będzie chciała powrócić na zwycięską drogę w meczu przeciwko Spurs. Tottenham został już pokonany w tym sezonie przez Młoty 2:1 w pierwszym ich meczu w tym sezonie przed Świętami Bożego Narodzenia.

• Alphonse Areola doznał kontuzji pachwiny podczas gry w Newcastle. Pomiędzy słupki wejdzie więc Łukasz Fabiański. Moyes potwierdził, że Francuzowi jak dotąd nie udało się dojść do siebie po kontuzji, która zmusiła go do wycofania się w przerwie meczu przeciwko Srokom. Nie wiadomo jak długo potrwa przerwa w grze francuskiego golkipera. Łukasz Fabiański, który w tym sezonie rozegrał 45. mecz na St James’ Park (wchodząc w przerwie spotkania), zachował czyste konto w 17 występach we wszystkich rozgrywkach.

Nie wiemy kiedy wróci Alphonse. Być może dość szybko, ale nie mamy dokładnych rokowań, więc czas może się też znacznie wydłużyć, więc będziemy musieli zobaczyć, jak sprawy rozwiną się w nadchodzących dniach – powiedział Moyes.

• Edson Alvarez ponownie będzie nieobecny dziś z powodu zawieszenia w lidze. Pomocnik w połowie marca w zremisowanym 1:1 meczu z Aston Villą odebrał swoją dziesiątą żółtą kartkę w sezonie 2023/24 Premier League. Alvarez również opuści europejski pierwszy mecz przez zawieszenie w tym turnieju.
  • Od czasu meczu Newcastle w obozie było kilka urazów i chorób, więc menedżer będzie musiał późno sprawdzić kilku z tych graczy, których to dotyczy.

Nayef Aguerd miał trening, więc we wtorek będziemy musieli zobaczyć, jak on będzie się zachowywał w końcowym okresie poprzedzającym mecz – dodał Moyes.

• George Earthy i Divin Mubama pozostają w składzie meczowym.
  • Maxwell Cornet również jest w kadrze po powrocie na ławkę rezerwową przeciwko Newcastle.