David Moyes na dzisiejszej konferencji prasowej, przedstawił informacje dotyczące stanu zdrowia swoich piłkarzy, przed jutrzejszym spotkaniem z Olympique Lyon, w ćwierćfinale Ligi Europy.

Według menedżera, Młoty przystąpią do pierwszego meczu na tym etapie w europejskich rozgrywkach od 1981 roku – bez większych problemów zdrowotnych. Szkot przestawił informacje jak obecnie wygląda stan zdrowia m.in. Jarroda Bowena, Vladimira Coufala i Bena Johnsona.

– Jarrod Bowen jest w treningu. Wygląda dobrze. Brał udział w niedzielnym meczu z Evertonem i nie odniósł żadnej kontuzji, więc spodziewam się, że do tego meczu będzie przygotowany bardzo dobrze. Ben Johnson również jest w treningu, więc mam nadzieję, że nic mu nie będzie. Vladimir Coufal też jest z nami z powrotem. Wciąż nie jesteśmy jednak przekonani czy jest gotowy na 100%. Vladimir wie, że będzie potrzebował trochę więcej czasu. Manuel Lanzini jest zawieszony za kartki, ale dziś trochę trenował po raz pierwszy od momentu wypadku. Zaczynamy odzyskiwać graczy, co będzie dla nas pomocne. W tej chwili wydaje się być wszystko w porządku – powiedział Moyes.

Moyes uważa, że Bowen rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze z 13 golami i 11 asystami, w 40 występach, we wszystkich rozgrywkach. Jego powrót może być kluczowy w rywalizacji z Olympique Lyon.

– Nie martwię się o jego kondycję, ale kiedy nie grałeś przez pięć czy sześć tygodni to twój pierwszy mecz może być w porządku, ale drugi i trzeci mogą być trudniejsze. Mam nadzieję, że poradzi sobie ze wszystkim. To naprawdę dobrze, że go odzyskaliśmy, ponieważ strzelił gola w niedzielę i odegrał ogromną rolę w zwycięstwie. Powiedziałem w weekend, że być może dostałby powołanie do reprezentacji Anglii gdyby nie kontuzja. To naprawdę smutne, że przegapił tą szansę, bo w tym sezonie gra dla nas bardzo dobrze. Oferuje nam wiele na skrzydle i jest graczem, który potrafi strzelać gole. W minionych latach zawsze „dziewiątki” odpowiadały za strzelanie bramek. W dzisiejszych czasach można liczyć na gole od lewo i prawoskrzydłowych i Bowen nam to daje. Co więcej – poprawił się jako gracz i jest bardziej wszechstronny. Jego gra dla zespołu znacznie się poprawiła. Poświęcił trochę czasu na to, aby stać się piłkarzem Premier League po transferze z Championship. Jego wkład w tym roku jest znakomity. W zeszłym sezonie miał też kilka goli i asyst. W tym sezonie robi to ponownie i to dla nas naprawdę dobre.