David Moyes jest zachwycony z postępów, które ostatnio poczynił Kurt Zouma. Środkowy obrońca jest już coraz bliższy powrotu na murawę, ale menedżer nie poinformował kiedy możemy spodziewać się Francuza w rywalizacji meczowej.

27-latek doznał kontuzji ścięgna podkolanowego 4 grudnia, w wygranym 3:2 spotkaniu The Irons z Chelsea. Od tego czasu opuścił osiem spotkań Młotów. David Moyes jest zadowolony z przebiegu rehabilitacji obrońcy i uważa, że gracz wróci na boisko najszybciej jak to będzie możliwe.

– Kurt radzi sobie dobrze. Nie mogę podać dokładnej daty, kiedy wróci do gry, ale muszę powiedzieć, że radzi sobie bardzo dobrze i nie mogę się doczekać kiedy go odzyskamy. Staramy się, żeby jego powrót na boisko przebiegał prawidłowo i żeby stało się to w odpowiednim czasie. Mam nadzieję, że nie będziemy długo czekać – powiedział Moyes.

Szkocki menedżer potwierdził również, że klub szuka na rynku transferowym nowego środkowego obrońcy. Jeśli nadarzy się odpowiednia okazja to West Ham takiego gracza postara się pozyskać.

– Prawdopodobnie przydałoby się na nam więcej opcji na środku obrony, po tym jak Angelo Ogbonna wypadł do końca sezonu. Jeśli uda nam się szybko odzyskać Kurta Zoumę, zmniejszy to presję w defensywie, ale zawsze szukamy tutaj wzmocnienia. Zawsze szukamy graczy, którzy mogą nam pomóc i wzmocnić zespół, ale powrót Kurta jest dla nas ważny. Im szybciej go odzyskamy tym lepiej dla nas – dodał boss.

David Moyes nie zabrał głosu na temat powrotu Aarona Cresswella, ale według najnowszych doniesień Claret & Hugh, lewy obrońca Młotów ma duże szanse, aby znaleźć się w kadrze meczowej na środowy mecz. Podobnie sprawa się ma z Vladimirem Coufalem, który ostatnio chorował na COVID-19 i będzie walczył z czasem, aby być gotowym do gry.

Harrison Ashby, który także niedawno miał pozytywny test na obecność koronawirusa, jest już zdrowy i wczoraj zagrał w spotkaniu drużyny do lat 23 z Leeds United.