Piłkarze Młotów U-23 nie zwalniają tempa. W poniedziałkowy wieczór pokonali w Rush Green, Leeds United 3:0 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli Premier League 2.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando West Hamu, ale klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Dopiero w drugiej połowie podopieczni Marka Robsona wrzucili drugi gaz i wpakowali rywalom trzy gole. Do siatki trafiali kolejno – dyrygent gry Młotów, Pierre Ekwah, powracający z wypożyczenia Conor Coventry oraz najlepszy strzelec rezerw, Armstrong Oko-Flex. Irlandczyk zdobył swoją 13. bramkę w tym sezonie.

Warto dodać, że Conor Coventry rozegrał pełne 90 minut, a inny gracz, który niedawno wrócił do klubu z wypożyczenia – Mipo Odubeko pojawił się na placu gry na ostatnich 13 minut.

West Ham U-23 jest liderem Premier League 2 z przewagą czterech punktów nad Manchesterem City. Młodzi piłkarze ze wschodniego Londynu mają dodatkowo jeden mecz rozegrany mniej. W najbliższy piątek czeka ich spotkanie derbowe z Arsenalem.

West Ham U23 – Leeds United U-23 3:0 (0:0)

Bramki: Ekwah 56′, Coventry 80′, Oko-Flex 85′

Skład WHU: Hegyi – Ashby, Baptiste, Alese, Longelo – Ekwah, Coventry, Forson (Rosa 85′) – Chesters (Diallo 86′), Oko-Flex – Perkins (Odubeko 77′).