David Moyes na dzisiejszej konferencji prasowej zabrał głos na temat sytuacji kadrowej, przed spotkaniem z Evertonem. Szkocki menedżer będzie monitorował swój zespół na ostatnich treningach, bo przerwa na mecze reprezentacji może wpłynąć na formę fizyczną wielu graczy występujących w Premier League. 

Ośmiu zawodników West Hamu w ostatnich dniach brało udział w spotkaniach, swoich drużyn narodowych. Sternik Młotów poinformował, że w drużynie jest kilka urazów, ale nie podał konkretnie o kogo może chodzić.

– Prawdopodobnie mamy taką samą sytuację jak wszystkie inne zespoły. Mamy jeden lub dwa urazy i dwie osoby wracające po zgrupowaniu reprezentacji, którymi musimy się zająć. Wygląda na to, że przerwa na kadrę odcisnęła piętno na wielu piłkarzach i nie inaczej było z nami. Gdybym wiedział kto nie zagra to prawdopodobnie i tak bym o tym nie powiedział. Możemy mieć kilku zawodników, którzy będą niedostępni – powiedział Moyes.

Młoty w niedzielę rozpoczną kolejny maraton spotkań. W ciągu najbliższych 22 dni, gracze z London Stadium rozegrają siedem spotkań, w różnych rozgrywkach. West Ham kolejno zmierzy się z Evertonem, Genkiem (dom), Tottenhamem, Manchesterem City, Aston Villą, Genkiem (wyjazd) i Liverpoolem.

– Wszystko sobie rozplanowaliśmy. Staraliśmy się trenować dobrze w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ponieważ wiemy, że czasu na treningi nie będzie zbyt wiele, w ciągu najbliższego miesiąca. Jestem świadomy tego, że muszę jak najlepiej wykorzystać piłkarzy, których mam w zespole. Próbowaliśmy to robić w poprzednich spotkaniach. Niezależnie od tego czy to będzie Carabao Cup czy mecze w Lidze Europy. Rotowaliśmy zespołem najlepiej jak potrafiliśmy. 

Wystarczy, że będziemy mieli jedną lub dwie kontuzje i to może wpłynąć na wyniki zespołu. Z tego punktu widzenia musimy być bardzo ostrożni. To jest to czego chcieliśmy. Wiedzieliśmy, że będą chwile kiedy będziemy mieli masę spotkań do rozegrania, więc mam nadzieję, że poradzimy sobie z tym jak najlepiej i nadal będziemy grać dobrze – zakończył David Moyes.

W ostatnich tygodniach z urazami borykali się Vladimir Coufal i Ryan Fredericks. Jak dotąd nie pojawiła się żadna konkretna informacja, czy duet prawych obrońców będzie dostępny na najbliższe spotkanie z The Toffees.