David Moyes zasugerował , że Gianluca Scamacca i Nayef Aguerd są bliscy powrotu do gry. Czy jednak są na tyle gotowi, by już jutro pojawić się na boisku London Stadium? 

Zarówno Scamacca, jak i Aguerd byli nieobecni w kadrze Młotów na wyjazdowy mecz w Arsenalu w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Napastnik reprezentacji Włoch nie zagrał z powodu kontuzji kostki, a obrońca Maroka odczuwa skutki wirusa, którym zaraził się w Katarze.

Scamacca i Aguerd wrócili do treningów

Gianluca trochę potrenował, więc zobaczymy, jak się czuje i będziemy go monitorować – powiedział Moyes na przedmeczowej konferencji prasowej. Prawdopodobnie brakuje mu trochę sprawności meczowej, co byłoby moim największym zmartwieniem, ale trenował, więc mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Nayef wciąż regeneruje siły po chorobie – naprawdę wirus go pozbawił kondycji i sił. Miał kilka dni treningu, co mu pomaga w powrocie do formy, ale stracił trochę na wadze po mistrzostwach świata, więc staramy się go odbudować. Jeśli uda mi się zaangażować Nayefa, zrobię to, ale decyzję podejmę jutro. Jeśli pytanie jednak brzmi „czy jest na to gotowy”, to odpowiem: „nie –  ja nie wierzę, że jest już w pełni gotowy”.

Problemy z kontuzjami, szczególnie wśród środkowych obrońców zespołu, nękają Hammers od samego początku sezonu, a Moyes przyznał, że drużyna odczuwa skutki konsekwentnych niepowodzeń poszczególnych graczy

Myślę, że kontuzja Aguerda w okresie przygotowawczym była dla nas wielką stratą. Pierwsze cztery mecze sezonu rozegraliśmy tylko z jednym środkowym obrońcą. Mieliśmy też problem z Craigiem Dawsonem. Był dla nas bardzo ważny w zeszłym roku, ale wypadł na początku z nadwyrężeniem uda. To trochę na nas wpłynęło. Ogólnie rzecz biorąc kontuzje, które mieliśmy na początku 2022/23, odegrały swoją znaczącą, negatywną rolę.