David Moyes dostarczył dzisiaj aktualnych informacji na temat kondycji swojego zespołu, przed starciem West Hamu z Aston Villą. Szkot odpowiedział na pytania o zdrowie międzynarodowych graczy, w tym Mohammeda Kudusa i Edsona Alvareza.

David Moyes potwierdził, że Mohammed Kudus jest bardzo blisko swojego pierwszego pełnego występu w Premier League w barwach Młotów. Sprowadzony z Ajaksu zawodnik, wywarł ogromny wpływ na grę, wchodząc z ławki rezerwowych podczas ostatniego występu West Hamu w Premier League, strzelając wyrównującego na 2:2 gola z Newcastle United.

Reprezentant Ghany zrobił wrażenie w każdym ze swoich ośmiu dotychczasowych występów w Claret and Blue, a Moyes po startach w Pucharze Carabao i Lidze Europejskiej UEFA zasugerował, że 23-latek może po raz pierwszy zagrać w lidze w barwach Irons w tą niedzielę przeciwko Aston Villi.

Jest bardzo blisko gry – powiedział. Ale żeby być uczciwym wobec niego, był już blisko, kiedy przybył do nas. Czasami piłkarze wchodzą do składu na różnym poziomie sprawności i potrzeba czasu, aby zorientować się, na jakim etapie się znajdują, ale Mo mógł teraz grać i gra. Wszedł z ławki w meczu z Newcastle i wywarł na nas niesamowity wpływ, a tego właśnie potrzebujemy. Wymagamy więcej niż jedenastu graczy. Wręcz domagamy się grupy chłopaków, którzy wchodząc z ławki, mogą zrobić różnicę.

Kudus był jednym z jedenastu starszych zawodników, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni pełnili obowiązki międzynarodowe –  menedżera napawa optymizmem fakt, że każdy z nich powrócił bez żadnych kontuzji

Wszyscy chłopcy, którzy wrócili ze swoich krajów, wydają się być w porządku zdrowotnie – kontynuował Moyes. Dzisiaj – w piątek – widzieliśmy dwóch z nich po raz pierwszy, co nie jest idealne, ale fakt że gramy mecz w niedzielę, trochę nam pomaga.

Nie wymieniając nazwisk Kudusa i Alvareza, oczywiste jest, że Moyes miał na myśli tych dwóch graczy, biorąc pod uwagę, jak długą drogę musieli pokonać po międzynarodowych spotkaniach, odpowiednio z Ghaną i Meksykiem.

Posiadanie ich zarówno w dobrej formie, jak i dostępnych do selekcji, będzie głównym wzmocnieniem dla Młotów. Zawodnicy West Hamu muszą po prostu grać na 100% od pierwszego gwizdka na Villa Park.

Aaron Cresswell na treningu

Duet defensywny Aaron Cresswell i Ben Johnson borykał się z drobnymi problemami przed przerwą reprezentacyjną. Cresswell wraca do formy po kontuzji ścięgna podkolanowego, podczas gdy Johnson zmaga się z problemami pachwiny. Moyes powiedział, że obaj boczni obrońcy wrócili do treningów, ale nie jest pewien, czy któryś z nich będzie gotowy na niedzielny mecz.

Zarówno Aaron, jak i Ben dołączyli do treningu. Ben jest może nieco dalej od powrotu niż Aaron, ale obydwaj robią duże postępy. Wrócili do reszty graczy, ale czy są już całkiem gotowi? Nie jestem do końca pewien – zakończył Moyes.