Październikowa przerwa reprezentacyjna dobiegła końca. Pora więc podsumować ostatnie w tym miesiącu występy zawodników West Hamu w swoich barwach narodowych.

Edson Álvarez znalazł się w wyjściowej jedenastce we wtorkowy wieczór w towarzyskim spotkaniu Meksyku z Niemcami, rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Także w Stanach Zjednoczonych, Mohammed Kudus zagrał przez 75 minut, gdzie Ghana została pokonana przez gospodarzy 4:0 na stadionie Geodis Park w Nashville w stanie Tennessee.

Jarrod Bowen, Callum Marshall i Michael Forbes pozostali na ławkach rezerwowych do końca spotkań swoich reprezentacji (kolejno: Anglii i Irlandii Północnej) w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy. Anglia pokonała Włochy 3:1 na Wembley i zapewniła sobie awans na turniej w Niemczech w 2024 r. Irlandia Północna przegrała u siebie 1:0 ze Słowenią i odpadła z dalszej rywalizacji.

Alphonse Areola tak samo jak we wrześniu, przez całe obecne zgrupowanie był niewykorzystanym rezerwowym bramkarzem drużyny Francji. Wczoraj zespół Didiera Deschampsa pokonał Szkocję 4:1 w towarzyskim meczu w Lille.

W kwalifikacjach do Pucharu Narodów Afryki zagrał Nayef Aguerd. Zawodnik West Hamu został ukarany żółtą kartką w zwycięskim meczu Maroko z Liberią (3:0) w Agadirze. Wśród strzelców, znalazł się Ayoub El Kaabi, który w przyszłym tygodniu ma zmierzyć się z Aguerdem w Lidze Europejskiej (gdy West Ham zagra z greckim Olympiakosem). Zwycięstwo zapewniło drużynie Aguerda pierwsze miejsce w grupie K –  dzięki temu wyprzedzają Republikę Południowej Afryki. Obydwa zespoły są już pewne awansu do turnieju, który odbędzie się na Wybrzeżu Kości Słoniowej w styczniu i lutym 2024 r.

Krisztián Hegyi rozpoczął mecz, w którym reprezentacja Węgier do lat 21 została pokonana 1:0 w eliminacjach Mistrzostw Europy w Budapeszcie, przez belgijskich graczy. Węgry zakończyły swoją kampanię w Grupie B jako czwarte z sześciu krajów, z 14 punktami w dziesięciu meczach i nie dostały się do turnieju.

Divin Mubama pojawił się w wyjściowej jedenastce i grał przez 78 minut. Angielska drużyna Elite League – wcześniej znana jako U20 – została pokonana u siebie przez Portugalię 2:1 w Milton Keynes.