West Ham United może w sobotę zagrać nie tylko bez Maxwela Corneta, ale i bez Kurta oraz Vladimira Coufala w meczu Pucharu Anglii przeciwko Brentford. David Moyes potwierdził, że Czecha czeka późna ocena przed meczem po tym, jak został zmuszony do opuszczenia boiska w meczu z Leeds United.

Będziemy musieli przyjrzeć się Vladimírowi Coufalowi, ponieważ w Leeds doznał silnego urazu – wyjaśnił Moyes. Będziemy musieli go ocenić niedługo przed meczem.

Maxwel Cornet wraca do zdrowia po kontuzji łydki, której doznał w wygranym w Premier League meczu z Wolverhampton Wanderers w październiku, a menedżer ujawnił niedawno, że piłkarz otrzymał zastrzyk, który ma pomóc w rozwiązaniu problemu. Sam Cornet w mediach społecznościowych opublikował dzisiaj informację, która nie jest jednoznaczna i trudno domyślić się, kiedy gracz będzie w pełni sił.

Spekulacje na temat jego stanu zdrowia – Cornet przerwał milczenie 

Rozczarowanie jest wielkie. Rozczarowanie, że nie mogłem odwzajemnić miłości, którą mi okazaliście, kiedy przyjechałem do rodziny West Hamu. Droga jest długa – ale koniec (kłopotów) jest bliski. Dziękuję za liczne wiadomości. Rehabilitacja przebiega bardzo dobrze, więc do zobaczenia. Szczęśliwego Nowego Roku.

Nawet jeśli to oświadczenie nie przynosi ulgi, ani szczegółów jego choroby, ma tę zaletę, że daje fanom nadzieję. Zwłaszcza fakt, że zapowiada bliski powrót.

Kilka angielskich mediów ogłosiło „bardzo rzadką  przypadłość” Maxwela Corneta. Specjalista z Paryża, do którego udał się Iworyjczyk określił, że w ciągu 25 lat praktyki widział tylko 2 takie przypadki.

Menadżer przedstawił również aktualne informacje na temat Kurta Zoumy, który robi szybkie postępy po operacji kolana, którą przeszedł podczas przerwy na Mistrzostwa Świata, ale będzie potrzebował dalszej pracy na boisku treningowym, zanim wróci do gry w pierwszej drużynie.

Kurt Zouma jest coraz bliżej powrotu, ale jeszcze nie teraz. On dopiero zacznie trenować, więc prawdopodobnie jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji do tej przed meczem z Leeds. To dosłownie 3 dni temu, więc wiele się nie zmienia.

Staramy się pomóc jak najszybciej wyzdrowieć naszym zawodnikom. Graliśmy późno w środę wieczorem, więc nadal staramy się zebrać graczy i przygotować ich do gry – dodał Moyes.