Biorąc pod uwagę, jak udane było letnie okno transferowe dla „Młotów”, Lopetegui ma wiele możliwości, jeśli chodzi o rotowanie składem – także na jutrzejsze spotkanie z Fulham. Czeka nas pojedynek drużyn, którym nie udało się wygrać ostatnich meczów przed przerwą międzynarodową, a zmierzą się po raz pierwszy od kwietnia, kiedy to Młoty uległy na London Stadium swojemu rywalowi 0:2.

Hammers mają jednak powody do optymizmu i spodziewają się sukcesu w ten weekend, gdyż wygrały 16 z 28 spotkań Premier League z Fulham. To ich najlepszy wskaźnik zwycięstw nad jakąkolwiek drużyną, z jaką mierzyły się co najmniej pięć razy w tej lidze.

To derby Londynu zespołów ze środka tabeli, ale mimo wszystko to wciąż derby. Zapowiada się więc bardzo zacięta walka i powinna trwać do ostatniego gwizdka. West Ham i Fulham, to dwa kluby, które aspirują do wzniesienia się ponad przeciętność i powrotu do europejskich rozgrywek.

Jak zatem wygląda sytuacja kadrowa Młotów przed tym ważnym spotkaniem?

Hiszpan  przekazał podczas konferencji prasowej informacje na temat stanu zdrowia swojej drużyny przed sobotnim meczem z Fulham na Craven Cottage.

Niclas Füllkrug doznał urazu ścięgna Achillesa i mięśnia łydki podczas zgrupowania reprezentacji Niemiec. W związku z tym nie znalazł się w kadrze na zremisowany 2:2 mecz z Holandią 10 września. 31-latek zdobył bramkę przeciwko Węgrom trzy dni wcześniej, mając na koncie cztery występy w barwach Irons na wczesnym etapie rozgrywek krajowych. Wszystko wskazuje na to, że nie zagra z klubem powracającym do Premier League w ten weekend.

Lopetegui nie chciał jednak wykluczyć go ze składu na wyjazd do zachodniego Londynu, zanim nie odbędą się ostatnie z przedmeczowych treningi. Na czwartkowej konferencji prasowej hiszpański trener powiedział:

Zobaczmy, co się stanie. Ma mały problem, co jest przykre, ale ocenimy go, tak jak wszystkich innych. W środę czuł się trochę lepiej i musimy go po prostu obserwować. Myślę, że podejmiemy ostateczną decyzję w jego sprawie w piątek na treningu.

Alphonse Areola być może wróci do podstawowej jedenastki po tym, jak został zmieniony w przerwie ostatniego meczu u siebie z Manchesterem City. Nie zagrał natomiast ani minuty w meczach reprezentacji Francji, będąc tam i tak bramkarzem trzeciego wyboru. Jak podawały francuskie media, Areola nie trenował na pełnej intensywności z drużyną narodową. Czy było to działanie prewencyjne, czy ma nadal kłopoty, tego na razie nie wiemy. Lopetegui lakonicznie odpowiedział na pytania brytyjskich dziennikarzy o golkipera i szybko przeszedł do innych kwestii. Warto zaznaczyć, że bramkarz nie jest więc w rytmie meczowym i nie odbywał 100%owych treningów, które mieli nawet zawodnicy nie powołani do kadr, pozostający w Londynie.

Alphonse jest w porządku. Miał problem zdrowotny, ale po zmniejszonej intensywności i braku minut na meczach międzynarodowych, wydaje się, że powinien się dobrze zregenerować – powiedział trener.

Zakontraktowany tuż przed końcem okresu transferowego Carlos Soler ma nadzieję zadebiutować w barwach Claret and Blue w drugim w tym sezonie derbowym meczu londyńskiej drużyny Młotów, po dwóch bardzo intensywnych tygodniach treningów na Rush Green w przerwie międzynarodowej.

Dobrze nam się pracuje z Carlosem, odkąd przyszedł do West Hamu – pomogliśmy mu zrozumieć, jak chcemy grać. To dobry zawodnik, w dobrym wieku, i może nam pomóc na innej pozycji.

Z niecierpliwością czekamy na nasze ostatnie sesje przed meczem z Fulham, ponieważ czekaliśmy, aż wielu zawodników wróci z gry dla swoich krajów – nie mamy jeszcze pełnego składu. Ocenimy wszystko, a następnie podejmiemy decyzję, jak się ustawimy – podsumował Hiszpan.