Mohammed Kudus, który dołączył do klubu tego lata z Ajaksu, strzelił wczoraj gola w swoim pierwszym meczu dla West Hamu i ma nadzieję utrzymać miejsce w wyjściowym składzie na mecz z Liverpoolem, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w Premier League.

Kudus będzie jednak musiał stawić czoła ostrej konkurencji ze strony Bowena, jeśli Anglik odzyska siły na czas i będzie mógł wystąpić w meczu.

David Moyes przedstawił aktualne informacje na temat swoich zawodników przed niedzielnym meczem Premier League 

Menadżer szczególną uwagę skupił na dwóch swoich graczach. Bowen opuścił czwartkowe spotkanie w europejskich pucharach – Moyes potwierdził, że 26-latek źle się czuł. Cresswell został zmuszony do opuszczenia boiska w przerwie po problemach ze ścięgnem podkolanowym.

Moyes twierdzi, że obaj piłkarze zostaną poddani kontroli w piątek i sobotę

Jarrod Bowen miał wirusa i musimy zobaczyć, jak się będzie czuł przez weekend – powiedział Szkot. Pozostali gracze są zdrowi. Aaron Cresswell musiał zejść z boiska w czwartkowy wieczór z powodu drobnych problemów ze ścięgnem podkolanowym, więc na pewno to skontrolujemy.

Ponieważ europejski futbol jest już w pełnym rozkwicie, a trzecia runda Pucharu Carabao ma się odbyć w przyszłą środę, Moyes i jego sztab trenerski będą starali się zrównoważyć liczbę minut i obciążenie pracą zespołu w trakcie intensywnej kampanii.

Moyes przyznał, że może to być wyzwaniem, ale ma do dyspozycji tak utalentowaną grupę graczy, że nie czuje żadnej obawy

Jeśli ktoś spodziewał się, że jakiekolwiek mecze będą łatwiejsze od innych, mogę powiedzieć, że tak się nie stało. Wszystkie spotkania, we wszystkich rozgrywkach trzeba wygrywać i grać dobrze. Musimy cały czas robić właściwe rzeczy, a teraz znaleźliśmy się w sytuacji, w której rozgrywane są mecze od czwartku do niedzieli – nieco zmienia to moje myślenie. Być może z tego powodu dokonam o kilka zmian więcej, niż planowaliśmy.

W niedzielę do składu wraca Edson Alvarez po zawieszeniu w Lidze Europy przeniesionym z poprzedniego sezonu.