Jeden z czołowych graczy drużyn młodzieżowych West Hamu, George Earthy, związał się z klubem nową umową, która obowiązywać będzie do czerwca 2026 roku. 19-latek przebywa w Akademii Futbolu od szóstego roku życia.

Świetna forma Earthy’ego miała kluczowy wpływ na przebieg niezapomnianej kampanii 2022/23 w wykonaniu zespołu u18. Dowodzona przez Kevina Keena ekipa wygrała swoje rozgrywki ligowe, a także w efektownym stylu odniosła triumf w FA Youth Cup. Młode Młoty rozgromiły w finale Arsenal aż 5-1, a autorem jednej z bramek był właśnie George Earthy. Zeszły sezon Anglik zakończył z łącznie trzema golami w 25-ciu występach.

https://cdn.whufc.com/sites/default/files/2023-09/arfa_pl2_southampton_023.jpg

Świetna forma pomocnika nie została niezauważona – jego nazwisko było na liście powołanych na obóz przygotowawczy pierwszego zespołu w Australii, a podczas jego trwania zagrał w wygranym meczu z Tottenhamem. Earthy oferuje ogromny potencjał, a klub nie chcąc stracić takiego talentu zdecydował się na przedłużenie współpracy.

– Jestem niezmiernie szczęśliwy, że zostaję w West Hamie na dłużej. Jestem tu od dziecka, dlatego nowy kontrakt to dla mnie specjalna nagroda za moją ciężką pracę. Gra w klubie, któremu moja rodzina kibicuje od pokoleń to niesamowity zaszczyt, a ta umowa jest dla mnie wielkim czynnikiem motywującym. Chcę się dalej rozwijać i pokazywać innym najlepsze, co potrafię – skomentował.

Earthy to czwarty zawodnik młodzieżówek The Hammers, którego wysiłki zostały uhonorowane ulepszonym kontraktem – dołączył on do grona składającego się z Kamaraia Swyera, Freddiego Pottsa oraz Kaelana Caseya. West Ham chce pokazać, że słynna The Academy of Football nadal jest w stanie szlifować prawdziwe diamenty, o czym opowiedział dyrektor sportowy, Mark Noble:

Bardzo się cieszymy, że George zostaje z nami na dłużej. Jest tutaj od ponad 12 lat i zna to miejsce od podszewki, dlatego to idealne rozwiązanie dla obu stron. Jego nastawienie w kwestii własnego rozwoju jest naprawdę imponujące – dużo pracuje zarówno na boisku, jak i poza nim. Słucha zaleceń i zawsze stara się być coraz lepszy, a tego właśnie potrzeba u graczy w jego wieku, aby nieustannie polepszać swoje umiejętności – wyznał „Nobes”.

Dotychczasowa przygoda Georga w bordowo-błękitnych barwach była świetna, dlatego dalsza współpraca napawa nas olbrzymim optymizmem. Mam nadzieję, że jego kariera w West Hamie będzie długa oraz pełna sukcesów – dodał.

Miejmy nadzieję, że George Earthy będzie coraz lepszy i już niebawem stanie się nieodzownym elementem drużyny seniorskiej.