Menedżer Walii Jayne Ludlow i szefowa Birmingham City Carla Ward wyłoniły się jako faworytki do przejęcia menadżerskiej posady w West Ham United Women. Ludlow ma doświadczenie w WSL, ponieważ wcześniej zarządzała Reading.

BBC Sport poinformowało, że szefowa Walii Jayne Ludlow, miała zastąpić poprzedniego menedżera. Obecnie wiadomo jednak, że pojawiło się kilku nowych kandydatów. W tym tygodniu w klubie WSL odbywają się rozmowy mające na celu znalezienie następcy Matta Bearda.

Ludlow została mianowana dyrektorem kobiecej piłki nożnej i menadżerem pierwszego zespołu Reading w sierpniu 2013 roku. Rok później objęła kierownictwo nad reprezentacją Walii. Spędziła ostatnie sześć lat ze swoim krajem, nadzorując ich ostatnią europejską kampanię kwalifikacyjną.

Podczas swojej kariery zawodowej pomocniczka spędziła 13 lat w Arsenalu, dołączając do klubu w 2000 roku i ostatecznie ogłaszając swoją emeryturę w piłce nożnej w 2013. W ciągu dziesięciu lat z Kanonierami, Ludlow zdobyła dziewięć tytułów mistrzowskich, sześć pucharów Anglii i jeden Puchar UEFA Kobiet.

Beard opuścił klub za obopólną zgodą w zeszłym miesiącu po zanotowaniu zaledwie jednej wygranej w lidze

Trener bramkarzy Billy Stewart i trener pierwszej drużyny Paul McHugh przejęli rolę tymczasowych menedżerów. Drużyna pod ich opieką przegrała z Chelsea i pokonała Bristol City. Nadszedł więc czas uregulowania pozycji menadżerskiej.

Odejście Bearda było częścią ogromnej zmiany w WSL, ponieważ tego samego dnia Karen Hills i Juan Amoros zostali zwolnieni przez Tottenham Hotspur.