W trzynastej kolejce Premier League Młoty spotkają się w derbach Londynu z Crystal Palace. Menadżer David Moyes, spotkał się na przedmeczowej konferencji z przedstawicielami mediów.

Szef rozmawiał z dziennikarzami na wiele różnych tematów. Oto skrót najważniejszych informacji z dzisiejszego spotkania. 

Wpływ Saida Benrahmy na mecz w Leeds

Said zrobił dla nas wiele dobrego w Leeds. Znajduje swoją drogę, ale jesteśmy z niego naprawdę bardzo zadowoleni. Musiał być cierpliwy, ponieważ drużyna grała dobrze, ale nastąpił moment, który dało mi szansę, aby wstawić go w początkowej 11. Zobaczymy więc, jak się rozwija u nas. Biorąc pod uwagę liczbę nadchodzących gier, nadal będę musiał poprawnie nim zarządzać. 

W poprzednim meczu grałem z nim przez 80 minut, trochę dłużej niż się spodziewałem. Wtedy było 1:1 i czułem, że może nadal jest w stanie strzelić gola. Na szczęście osiągnęliśmy cel, który pozwolił mi go trochę odciążyć.

Wiadomości drużynowe

Jest kilka drobnych kontuzji, które musimy wziąć pod uwagę. Jest to normalne w grudniu przy takim natężeniu gry. W wielu klubach gracze będą tracić mecze, ale miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

West Ham wspina się na wyżyny, jednak z „chłodną głową”

W tej chwili minęło tylko 12 meczów i nie chcę obiecywać zbyt wiele Chcę, żebyśmy rzucali wyzwania i wspinali się coraz wyżej. Ale nie oszukujmy się, zaledwie trzy, cztery miesiące temu  udało nam się uniknąć degradacji. 

Nie można zapomnieć, gdzie byliśmy, ale musimy też patrzeć w przyszłość i powiedzieć „zmieniamy to”. Nie chcę stawiać graczom i sobie zbyt wielkich oczekiwań. „Zrób małe kroki” – to właśnie próbuję zrobić.

Moyes mówił, że jego zespół zamienia dobre występy na wyniki

Mieliśmy kilka bardzo dobrych występów, a niektóre niezbyt dobre. Kiedy zdarzają się te gorsze, musimy działać zdecydowanie, aby poprawić się i osiągać rezultaty.
Wygląda na to, że możemy strzelać gole. Zrobiliśmy to bez naszego talizmanu – Mickyego Antonio. Ważne jest, aby go odzyskać, ale musimy też dalej czynić postępy w każdym spotkaniu, które jest przed nami.

Wszystko zależy od wysiłku i ciężkiej pracy zawodników. Mam tu również naprawdę dobrą kadrę – fitness, medyczną, coachingową – dzięki czemu jesteśmy sprawniejsi. Wszystkie te rzeczy nam pomogły. Zawodnicy, także ci których sprowadziliśmy, zrobili dużą różnicę w składzie i drużynie.

Aaron Cresswell wystąpił 200 raz w Premier League

Powiedziałem do Marka Noble’a  „co o tym sądzisz?”. Odpowiedział mi: „200? Zrobiłem to, gdy miałem 22 lata ”. Cress ma teraz 30 lat!  Z całą powagą, to świetnie co zrobił. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Pomaga nam, dobrze gra w defensywie, więc z wielu powodów wykonuje naprawdę dobrą robotę.

Teraz Londyn przenosi się na 3 poziom obostrzeń w związku z covid-19

Cały kraj jest w tej samej, trudnej sytuacji. Musimy pozbyć się tej pandemii. Zaczęliśmy widzieć zielone światełko, kiedy kibice wrócili. Miejmy nadzieję, że nie potrwa to zbyt długo, zanim będziemy mogli ich znowu mieć na swoich stadionach.

Ogromne uznanie należy się Royowi Hodgsonowi za formę Crystal Palace

Crystal Palace ma wspaniałego menadżera w osobie Roya Hodgsona, który ma ogromną wiedzę i widział wiele rzeczy. 

Myślę tylko, że jego wiek i doświadczenie dobrze sprawdzały się w Palace w ostatnich latach. Nie sądzę, żebyś ktoś uważał ich za zespół, który jest nawet bliski spadku – bardziej chcą zbliżyć się do ścisłej czołówki w lidze. Muszę przyznać Royowi za to słowa uznania. Nadal wykonuje świetną robotę i kontynuowanie kariery w jego wieku jest dla niego wielką zasługą, naprawdę.

Moyes wspomina Gerarda Houlliera

Mam świetne wspomnienia o nim, jako wspaniałym człowieku. Był dla mnie bardzo pomocny, kiedy zostałem menadżerem Evertonu. Gerard powiedział, że chce się ze mną spotkać na kolacji. Zrobił to wspaniale. Był człowiekiem z klasą, poświęcał wszystkim uwagę i widać to w sposobie, w jaki wszyscy o nim mówili. Kiedy usłyszałem złe wiadomości, był to prawdziwy szok – podsumował David Moyes.