Współwłaściciel West Hamu David Sullivan nie może doczekać się debiutu Pablo Zabalety w nowym zespole.

Doświadczony obrońca podpisał dwuletni kontrakt i wraz z początkiem lipca dołączy do drużyny. 32-latek znany jest ze swojego profesjonalizmu, który pozwolił mu na rozegranie 230 meczów w Premier League, zdobycie siedmiu trofeów oraz występ na Mistrzostwach Świata.

Sullivan jest fanem talentu Zabalety. Gdy tylko dowiedział się o dostępności Argentyńczyka, niezwłocznie rozpoczął starania o jego podpis – przez dziesięć dni pracował w pocie czoła, by dziś móc zaprezentować światu nowego gracza.

-Przez ostatnie dziesięć dni pracowałem jedynie nad tym, więc tym bardziej jestem zachwycony pozyskaniem Pablo! – powiedział Sullivan.

-Zabaleta jest klasowym zawodnikiem o wielkich ambicjach. Jest reprezentantem jednej z najlepszych kadr na świecie. Argentyna, bo o niej mowa, to wspaniały kraj.

-Rola Pablo nie ograniczy się jedynie do występów w meczach, on będzie świetnym mentorem dla naszej młodzieży. Będzie miał na nich wielki wpływ.

Zabaleta może pomóc w rozwoju młodemu defensorowi Samowi Byramowi. Obecność Argentyńczyka w Rush Green na pewno będzie miała na wszystkich pozytywny wpływ.