Współwłaściciel West Hamu David Sullivan z wielką radością przywitał Roberta Snodgrassa na London Stadium. Biznesmen stwierdził, że chciałby sprowadzić do klubu więcej brytyjskich gwiazd futbolu.

Robert Snodgrass jest drugim piłkarzem, który dołączył do drużyny Młotów w bieżącym okienku transferowym. Jest on też dziewiątym Brytyjczykiem w układance Slavena Bilicia – obok siedmiu Anglików oraz Walijczyka, Jamesa Collinsa.

Snodgrass to bardzo dobry piłkarz, który świetnie radzi sobie ze zdobywaniem bramek i asyst, a jego rzuty wolne i rzuty rożne są jednymi z najlepszych w Premier League. Jest on już zaprawiony w naszej lidze i do tego jest Brytyjczykiem. Muszę powiedzieć, że chcemy ściągnąć do klubu więcej piłkarzy urodzonych na wyspach, żeby odpowiednio zbilansować skład – powiedział Sullivan.

Robert jest naszym drugim nabytkiem w tym oknie, zaraz po Jose Fonte. Postrzegam byłego kapitana Southampton jako „prawie” Brytyjczyka, biorąc pod uwagę staż, jakim może się pochwalić w Premier League! – zakończył.