Wyobraźcie sobie, że oglądacie losowanie Dużego Lotka, siedzicie wygodnie w fotelu z kuponem w dłoni, emocje sięgają zenitu. Maszyna losująca jest pusta, następuje zwolnienie blokady. Wszystko idzie świetnie. Pierwsza liczba się zgadza, potem druga, trzecia, czwarta, piąta…no niestety! Było tak blisko! Właśnie tego typu historia przydarzyła się jednemu z kibiców West Hamu, a wszystko za sprawą…Jonathona Calleriego.

„Szczęśliwcem” jest nijaki Ian Alger z Basildon, wieloletni kibic „Młotów”, który jak duża część kibiców piłki nożnej, wykazuje zainteresowanie grami hazardowymi. Tym razem padło na popularną w Anglii grę online Super 6, gdzie zadaniem gracza jest poprawne wytypowanie wyników sześciu spotkań. Pula w ten weekend wynosiła £250 000 tyś. co daje ponad 1,2 mln złotych, nie ważne kim jesteś, co robisz, milion złotych nie chodzi piechotą. Alger trafnie wytypował wyniki pięciu spotkań, jednak jego szanse na ogromny zastrzyk gotówki pokrzyżował napastnik Jonathon Calleri, który podwyższył wynik spotkania na 3:1 dla drużyny z London Stadium. Z 250 000£ tyś. zostało 5 tyś.

Źródło: youtube.com

Sprawą zainteresował się Jeff Stelling z Sky Sports, który zaprosił Iana do swojego programu, gdzie całe zajście ujrzało światło dnia.  Po 94 minutach, kiedy Rooney strzelił gola na 1-1, miałeś 6 poprawnych wyników i £250 000 tyś. w kieszeni. Bramka Calleriego z 95 minuty kosztowała Cię £245 000 tyś, więc wygrałeś £5000 tyś. ale mogłeś mieć o wiele więcej. – mówi Stelling w programie.

Zakończenie tej historii zdziwiło nie jednego widza. Prezenter zdecydował się dołożyć drugie £5000 tyś.  do wygranej Algera, co łącznie daje £10 000 tyś. ale dalej pozostaje niedosyt, bo napastnik klubu, który się wspiera pozbawia cię £240 000 tyś.