Media na wyspach łączą Daniela Sturridge’a z West Hamem już od jakiegoś czasu. Wydaje się jednak, że wobec zbliżającego się wielkimi krokami Pucharu Narodów Afryki oraz szeregu kontuzji w Liverpoolu, włodarze z Anfield Road mogą zablokować transfer reprezentanta Anglii. 

Jurgen Klopp w styczniu będzie miał nie lada orzech do zgryzienia. Dwójka zawodników z kapitalnego tercetu The Reds nie będzie dostępna. Saido Mane przypuszczalnie zostanie powołany na Puchar Narodów Afryki, a rozgrywający Philippe Coutinho obecnie jest kontuzjowany. Poza grą pozostaje także Danny Ings, a Adam Lallana dopiero wraca po wyleczeniu urazu. Niemiecki szkoleniowiec wobec niewielkiego pola do manewru prawdopodobnie nie pozwoli na odejście Sturridge’a.

Slaven Bilić jako priorytety na najbliższe okienko transferowe wskazał pozyskanie prawego obrońcy oraz napastnika. Źródła portalu claretandhugh.info potwierdzają zainteresowanie Sturridgem: Oczywiście, interesujemy się nim, ponieważ jest topowym napastnikiem, ale nie jest on jedyny na naszej liście.