Skrzydłowy Młotów Dimitri Payet został nominowany przez Międzynarodową Federację Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) do światowej jedenastki! Reprezentant Francji będzie walczył z 55-cioma innymi piłkarzami o miejsce w tym zaszczytnym gronie.

29-cio latek rok 2016 może uznać za bardzo udany. Świetne występy w klubie oraz kluczowa rola w reprezentacji Francji na Euro 2016 sprawiły, że Dimi jest nominowany do wielu nagród i wyróżnień. Tym razem został zakwalifikowany przez FIFPro do grupy 55 zawodników wybranych przez tysiące piłkarzy zrzeszonych w międzynarodowej federacji.

Warto zaznaczyć, że Payet jest jednym z dziewięciu piłkarzy nominowanych po raz pierwszy w swojej karierze. Na liście debiutują chociażby Antoine Griezmann czy N’Golo Kante.

Światowa jedenastka Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych zostanie ogłoszona na gali 9 stycznia 2017 roku w Zurychu.

Dodatkowo, Dimitri Payet również został nominowany wespół z 12 innymi pomocnikami do drużyny roku przez UEFA. Skrzydłowy Młotów przewodzi klasyfikacji dzięki 14 bramkom oraz 19 asystom w 47 występach dla West Hamu oraz reprezentacji Francji. Na Dimiego można głosować pod tym linkiem.