Trener pierwszego składu West Hamu United Stuart Pearce był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Zawodnicy dali z siebie wszystko i zdołali awansować do czwartej rundy Carabao Cup pokonując Manchester United 1:0.

Młoty wygrały na Old Trafford pierwszy raz od maja 2007 roku. Wszystko dzięki bramce Manuela Lanziniego, wypracowanej przez Ryana Fredrcksa. Start Pearce był pod wrażeniem gry The Hammers. Zespół zasłużenie przeszedł do następnej rundy Carabao Cup.

Nie mogliśmy prosić naszych graczy o nic więcej.

Czuliśmy się zawiedzeni, że nie nie udało się niczego wywalczyć w poprzedniej kolejce. Jestem zdania, że zasłużyliśmy choćby na punkt. Mieliśmy coś do udowodnienia.

Fani podczas weekendu byli niesamowici, podobnie jak w meczu z Southampton. Nasz klub jest zjednoczony, od trybun aż po boisko.

Zasłużenie dziś wygraliśmy, a wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdybyśmy wykorzystali nasze sytuacje z końcówki spotkana.

Zaczęliśmy szybko.

Ryan Fredricks zagrał wspaniale przy golu. Przemknął obok rywali i wyłożył kolegom piłkę jak na tacy. Manu Lanzini był w odpowiednim miejscu i skierował ją do siatki.

Mieliśmy też kilka innych dogodnych szans, jak na przykład ta Jarroda Bowena. Myślę, że gdy uda nam się dopracować wykończenie sytuacji bramkowych, to nasze mecze będą o wiele łatwiejsze, niż mogłyby się wydawać.

Wszyscy w West Hamie jesteśmy dumni ze zwycięstwa i naszych graczy. Teraz menadżer skupi się na najbliższej sobocie i meczu z Leeds.

Manchester United mocno nas naciskał.

Kiedy sobie przypomnę jaką siłę rażenia miał Manchester United po wejściu na boisku Bruno Fernandesa i Masona Greenwooda…

Wszyscy graliśmy pod olbrzymią presją, ale chciałbym w tym miejscu wyróżnić trzech piłkarzy. Alphonse Areola zagrał fantastycznie w bramce. Czyste konto na Old Trafford – ma z czego być dumnym.

Jestem zdania, że dwójka naszych stoperów była niesamowita – Issa Diop i Craig Dawson stanęli na wysokości zadania.

Mamy większą głębię składu.

Doszliśmy do tego momentu, że możemy skutecznie rotować naszymi zawodnikami. Rywalizacja na każdej pozycji jest kluczowa w każdym klubie.

Kibice mogą być zadowoleni z wyniku.

Fani przebyli długą drogę do Manchesteru w środku tygodnia. Powinni być bardzo dumni ze swojej drużyny, tak jak my jesteśmy dumni z nich. To wspaniałe, że mogliśmy poprawić im humor na wyjeździe i mam nadzieję, że dobrze ich to nastawi na przyszły weekend.