West Ham United w marcu ma dwukrotnie udać się do Manchesteru na spotkania w Pucharze Anglii i Premier League – wynik jednego, może spowodować zmianę terminu drugiego.

Młoty w przyszłym miesiącu mają zmierzyć się z broniącym tytułu Manchesterem City (19 marca) – zaledwie trzy dni po tym, jak rozegrają rewanż w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Będzie to ostatni mecz przed marcową przerwą reprezentacyjną. Wyniki innych meczów mogą jednak sprawić, że spotkanie zostanie przeniesione  na późniejszy termin.

Zarówno Manchester City, jak i West Ham są w piątej rundzie Pucharu Anglii – jeśli którejś z drużyn uda się awansować do następnej fazy rozgrywek, prawdopodobnie mecz na Etihad w Premier League zostanie przełożony

Podopieczni Pepa Guardioli zmierzą się z Bristol City, podczas gdy Młoty po raz kolejny udają się na Old Trafford, by zmierzyć się z Manchesterem United w krajowych rozgrywkach pucharowych.

  • Jeśli City lub West Ham awansują do ćwierćfinału Pucharu Anglii, ich mecz ligowy zostanie przesunięty na kwiecień lub maj (po marcowej przerwie reprezentacyjnej) – ćwierćfinały odbędą się w weekend 18/19 marca
  • Jeśli City awansuje, a nam się nie uda, może to oznaczać, że West Ham będzie miał weekend wolny od meczów, zamiast zmierzyć się z panującymi jeszcze mistrzami Anglii

West Ham nadal musi rozegrać przełożone domowe spotkanie Premier League z Newcastle United, które zostało odwołane  we wrześniu z powodu śmierci Królowej Elżbiety II

Gdyby wyżej wspomniany weekend miał stać się wolny dla Młotów, nie będzie możliwe rozegranie tego meczu – Newcastle czeka wtedy wyjazd do Nottingham Forest, ponieważ obie drużyny już odpadły z Pucharu Anglii.

Drużynę Davida Moyesa teraz ma przed sobą dwa derbowe spotkania – z Chelsea w ten weekend, a następnie rozegrają mecz ze Spurs. Te gry pokażą, czy West Ham wrócił na właściwe tory i ma zamiar wspiąć się w tabeli. West Ham ostatnio odnotował poprawę w występach i wynikach, więc wszyscy czekają z zapartym tchem na kolejne mecze i punkty.

Londyńczycy zaprezentowali zadowalający wzrost pewności siebie po pozytywnym początku roku kalendarzowego z trzema zwycięstwami, dwoma remisami i tylko jedną niewielką porażką w pierwszych sześciu meczach we wszystkich rozgrywkach.