Były napastnik West Hamu – Jermain Defoe – który niesławnie opuścił klub, by dołączyć do Spurs uważa, że ​​Moyes jest właściwym człowiekiem, by wyprowadzić klub z dolnego końca tabeli i powalczyć o jak najlepsze miejsce jeszcze w tym sezonie.

Forma zespołu w tym sezonie, doprowadziła do presji wywieranej na menedżera, który czasami był mocno łączony ze zwolnieniem po ponad trzech latach u władzy podczas drugiego okresu w klubie. Defoe, który grał pod okiem Moyesa, gdy był zawodnikiem Sunderlandu, uważa, że ​​Szkot zasługuje na wielkie uznanie za to, co osiągnął do tej pory i jest pewny, że wciąż może odnosić sukcesy we wschodnim Londynie.

Zapytany, czy Moyes jest właściwym człowiekiem, aby odwrócić tak trudną jak dotąd kampanię dla West Hamu, Defoe stwierdził, że zła passa nie powinna zmienić opinii, co do możliwości Szkota.

Jeśli mam być szczerzy, zachwycaliśmy się Moyesem i jego pracą, którą wykonał, a przecież nie stajesz się złym menedżerem z dnia na dzień.

Szef Młotów może równie dobrze sprawić, że West Ham ponownie zacznie strzelać, wspinając się w tabeli i oddalając od przerażającej strefy spadkowej. W sobotę Młoty zmierzą się na London Stadium z Chelsea.

Wraz ze wzrostem pewności siebie rośnie przekonanie, że drużyna może zdobyć więcej potrzebnych punktów, aby jeszcze bardziej złagodzić presję, która od jakiegoś czasu jest wywierana na Moyesa – powiedział Defoe dla Football London.

Defoe, który przeszedł przez akademię West Hamu i strzelił 41 goli w 105 występach Hammers w latach 1999-2004  uważa, że problemy Młotów sprowadzają się do niskiej pewności siebie, ale wspiera ich w powrocie do najlepszych

Myślę, że w zeszłym sezonie West Ham był genialny, doszedł do etapu, w którym ich priorytetem była oczywiście Liga Europy i rywalizacja w tych rozgrywkach. To oczywiście trudne zawody, kilka niesamowitych drużyn spisało się naprawdę dobrze – wszyscy wówczas zachwycali się Davidem Moyesem, jako menedżerem. W tym sezonie jest trochę trudniej, ale wciąż są wystarczająco dobrzy, aby mieć dobrą passę. Mój były klub i ja graliśmy pod wodzą Davida Moyesa i bardzo lubię go i cenię jako trenera.

Chciałbym zobaczyć, jak dobrze sobie radzą, robią postępy i osiągają kilka fajnych wyników, ale Premier League to niezwykle trudna liga, nie ma łatwych meczów.