Według Gazzetta Dello Sport, Lazio jest zainteresowane pozyskaniem obrońcy West Hamu –  Fabiana Balbueny. Kontrakt 29-latka wygasa latem i nie było mowy o nowej umowie, więc zawodnik może swobodnie negocjować z zagranicznymi klubami.

The Express podaje, że West Ham jest zainteresowany środkowym obrońcą – Harrym Souttarem, który mógłby przybyć, jako następca Balbueny.

Balbuena wygląda na gotowego do odejścia, choć w tym sezonie, mimo że nie jest filarem drużyny, wniósł duży wkład na London Stadium i należy go pochwalić za profesjonalizm. David Moyes ma swoje ulubione – inne – opcje obstawienia pozycji środkowego obrońcy, więc ​​Balbuena spędza większość sezonu na ławce rezerwowych.

Patrząc na statystyki, West Ham przegrał tylko 3 z 13 meczów, w których grał Balbuena

Moyes pochwalił obrońcę za jego wspaniały występ przeciwko Sheffield United na początku tego sezonu. Takie zaangażowanie postawiło West Ham w znakomitej sytuacji, dlatego menadżer, mimo że nie stawia na niego, docenia w wywiadach poświęcenie Balbueny, który rzadko popełnia błędy, a jego kiepskie występy są nieliczne.